TYP: a1

W Sopocie wystartowały windsurfingowe mistrzostwa Europy

wtorek, 19 lipca 2016
Informacja prasowa
W Sopocie rozpoczęły się wyścigi mistrzostw Europy windsurfingowej klasy Techno293 Plus. Na liście startowej 46 zawodników z trzynastu krajów. Polskę reprezentuje 6 zawodników i 2 zawodniczki.


Robert Hajduk / SKŻ ERGO Hestia Sopot


W poniedziałek odbyły się cztery wyścigi. Najpierw dwa, a gdy wiatr osłabł, komisja zadecydowała, aby na silniejszy wiatr poczekać na lądzie. Po dłuższej przerwie zawodnicy powrócili na wodę i udało się rozegrać jeszcze dwa wyścigi.

Po pierwszym dniu w klasyfikacji mężczyzn prowadzi Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo-Hestia Sopot), który wygrał dwa wyścigi i ma przewagę sześciu punktów nad zajmującym drugą pozycję zawodnikiem z Hongkongu Leung Po Hei. Trzeci jest zawodnik norweski Jakob Ruud.
Karolina Lipińska (SKŻ Ergo-Hestia Sopot) do czwartego wyścigu prowadziła klasyfikację kobiet. Niestety w czwartym metę przekroczyła jako trzecia i spadła z pozycji liderki ze stratą jednego punktu do zawodniczki z Hongkongu Mak Cheuk Wing. Na trzecim miejscu jest Hiszpanka Manon Benassem.

„Na co dzień trenuję na olimpijskiej klasie RS:X, dzisiaj pierwszy raz pływałam na Plusie. Każde pływanie to nowe doświadczenie.” - komentuje Karolina Lipińska. - „Tutaj mamy komfortową sytuację na linii startowej – tylko dziesięć zawodniczek, a linia jest długa. Wiatr był od brzegu, szkwalisty i strasznie kręcący. Wygrałam jeden wyścig, w dwóch byłam druga i w ostatnim trzecia. Dobrze pływa nasza młoda zawodniczka Weronika Marciniak – wygrała dzisiaj wyścig i wydaje mi się, że spokojnie może walczyć o miejsce na podium.” Weronika Marciniak zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji U19 kobiet (poniżej 19 roku życia) i czwarte generalnie.

Wyniki kobiet - http://europeans2016.plus.techno293.org/results/techno293-plus-women
Wyniki mężczyzn - http://europeans2016.plus.techno293.org/results/techno293-men

Mistrzostwa Europy w klasie Techno293 Plus potrwają do piątku 22 lipca. Start wyścigów o godz. 10 każdego dnia. W piątek 22 lipca o godz. 19 odbędzie się dekoracja zwycięzców i oficjalne zakończenie regat.

Strona regat: http://europeans2016.plus.techno293.org/

Klasa T293 Plus przeznaczona jest dla starszych, zawody odbywają się na żaglach 8.5. T293 Plus ostatnio została wybrana klasą do młodzieżowych igrzysk olimpijskich ISAF 2018. Mistrzostwa Europy T293 Plus w Sopocie są pierwszą mistrzowską imprezą w tej klasie.

Tagi: regaty, windsurfing, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851