TYP: a1

VII Regaty Żeglarskie z okazji Dnia Niepodległości

czwartek, 13 listopada 2014
Informacja prasowa | Mariusz Górnisiewicz
W dniu 11 listopada 2014 r. w Mrzeżynie odbyły się regaty z okazji Dnia Niepodległości. Żeglarze z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BŁĘKITNI Grzybowo już po raz 7. uczcili rocznicę odzyskania niepodległości organizując regaty żeglarskie.

UKŻ Błękitni

Do tegorocznej rywalizacji na wodzie zgłosiło się aż 27 żeglarzy z naszego klubu na 20 jachtach żaglowych, które zostały podzielone na klasy: OPTYMIST, LASER i ORION. Każda żaglówka została udekorowana biało-czerwoną flagą. Ceremonia otwarcia została poprzedzona wciągnięciem bandery polskiej na maszt, po czym nastąpiła odprawa sterników wszystkich jachtów. Po ostatniej kontroli sprzętu cała armada jachtów znalazła się na wodzie portu w Mrzeżynie. Obsługa regat rozstawiła trasę regat na tzw. „śledzia” - okrążenie dwóch boi umieszczonych na wodzie. Pogoda bardziej zachęcała do spaceru niż do żeglowania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko 3 biegi, ponieważ na więcej zabrakło wiatru. Po żeglowaniu na wszystkich żeglarzy oraz kibiców czekał ciepły kulinarny poczęstunek.

Na zakończenie imprezy odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców, na podium weszli:

W klasie OPTYMIST dziewcząt

 1. miejsce Małgorzata Górnisiewicz
 2. miejsce Anna Banaszak
 3. miejsce Zuzanna Szymanowicz

W klasie OPTYMIST chłopców

 1. miejsce Nikolas Bukowiński
 2. miejsce Szymon Michlewicz
 3. miejsce Wojciech Juszczak

W klasie LASER

 1. miejsce Michał Górnisiewicz
 2. miejsce Dominik Cieszyński
 3. miejsce Bartłomiej Pawlicki

W klasie ORION

 1. miejsce Ryszard Gallon
 2. miejsce Tomasz Szukalski
 3. miejsce Aleksander Banaszak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956