TYP: a1

VII Regaty Żeglarskie z okazji Dnia Niepodległości

czwartek, 13 listopada 2014
Informacja prasowa | Mariusz Górnisiewicz
W dniu 11 listopada 2014 r. w Mrzeżynie odbyły się regaty z okazji Dnia Niepodległości. Żeglarze z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BŁĘKITNI Grzybowo już po raz 7. uczcili rocznicę odzyskania niepodległości organizując regaty żeglarskie.

UKŻ Błękitni

Do tegorocznej rywalizacji na wodzie zgłosiło się aż 27 żeglarzy z naszego klubu na 20 jachtach żaglowych, które zostały podzielone na klasy: OPTYMIST, LASER i ORION. Każda żaglówka została udekorowana biało-czerwoną flagą. Ceremonia otwarcia została poprzedzona wciągnięciem bandery polskiej na maszt, po czym nastąpiła odprawa sterników wszystkich jachtów. Po ostatniej kontroli sprzętu cała armada jachtów znalazła się na wodzie portu w Mrzeżynie. Obsługa regat rozstawiła trasę regat na tzw. „śledzia” - okrążenie dwóch boi umieszczonych na wodzie. Pogoda bardziej zachęcała do spaceru niż do żeglowania. Ostatecznie udało się rozegrać tylko 3 biegi, ponieważ na więcej zabrakło wiatru. Po żeglowaniu na wszystkich żeglarzy oraz kibiców czekał ciepły kulinarny poczęstunek.

Na zakończenie imprezy odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców, na podium weszli:

W klasie OPTYMIST dziewcząt

 1. miejsce Małgorzata Górnisiewicz
 2. miejsce Anna Banaszak
 3. miejsce Zuzanna Szymanowicz

W klasie OPTYMIST chłopców

 1. miejsce Nikolas Bukowiński
 2. miejsce Szymon Michlewicz
 3. miejsce Wojciech Juszczak

W klasie LASER

 1. miejsce Michał Górnisiewicz
 2. miejsce Dominik Cieszyński
 3. miejsce Bartłomiej Pawlicki

W klasie ORION

 1. miejsce Ryszard Gallon
 2. miejsce Tomasz Szukalski
 3. miejsce Aleksander Banaszak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872