TYP: a1

Velux 5 Oceans - Van Liew pierwszy, trwa emocjonująca walka o miejsca na podium

środa, 2 marca 2011
Weronika Morys
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Brad Van Liew świętował wczoraj pierwsze miejsce w trzecim etapie regat samotników Velux 5 Oceans. 43-letni żeglarz na pokładzie swojego jachtu “Le Pingoiun” przeciął wczoraj wieczorem linię mety w urugwajskim Punta del Este o godzinie 17:16 czasu lokalnego (20:16 czasu polskiego). Jest to trzecie jego zwycięstwo w trzecim już porcie etapowym z pięciu leżących na wokółziemskiej trasie liczącej 30 000 mil morskich.


Pokonanie odległości z nowozelandzkiego Wellington zajęło Amerykaninowi zaledwie 23 dni, 17 godzin i 46 minut. Średnia prędkość “Le Pingoiuna” na trasie wynosiła 11,5 węzła. Za zajęcie pierwszego miejsca Van Liew dostaje 12 punktów do klasyfikacji generalnej, co umacnia wyraźnie jego prowadzenie w tabeli i daje mu w sumie z punktami dodatkowymi za bramkę czasową 43 punkty.

Tymczasem pozostałych trzech zawodników znajduje się około 250 Mm od mety i walczy o jak najlepsze miejsca. Na prowadzenie wśród nich niespodziewanie wysunął się Chris Stanmore-Major. Na drugim miejscu płynie obecnie Gutkowski, jednak przed końcem tego etapu jeszcze wszystko jest możliwe. Zawodnicy są spodziewani w Punta del Este już jutro.
TYP: a3
0 0
Komentarze