TYP: a1

Velux 5 Oceans - pech nie opuszcza Bullensa

wtorek, 30 listopada 2010
Weronika Morys
onEditionWiele samozaparcia kosztują okołoziemskie regaty Velux 5 Oceans belgijskiego zawodnika, Christophe Bullensa. Pech zaczął go prześladować jeszcze przed wyścigiem.

Najpierw jego pierwsza łódka straciła maszt. Bullensowi udało się wystartować tydzień po wszystkich na innej jednostce, którą kupił kilka dni wcześniej. Po pewnym czasie musiał zawinąć na Wyspy Kanaryjskie, żeby naprawić jacht uszkodzony w sztormie. Żeglarz zatrzymywał się też na Wyspach Zielonego Przylądka, gdzie wracał do zdrowia. Potem pod brzegiem Brazylii zerwał mu się sztag, a ostatnio spotkała go kolejna seria niepowodzeń - do jachtu zaczęła wdzierać się woda, która zalała zapasy żywności.

To jednak nie koniec fatalnego dla Belga splotu zdarzeń. Wczoraj na swoim blogu Bullens opisał swoje zderzenie z... wielorybem. Christophe poczuł silny wstrząs, ale na początku nie wiedział co go wywołało. W pierwszej chwili myślał nawet, że zderzył się z łodzią rybacką, po dotarciu na pokład nie zauważył jednak nic podejrzanego. Dopiero kiedy wrócił do kokpitu, okazało się, że morze jest czerwone od krwi. 10-metrowy wieloryb unosił się za rufą i sprawiał wrażenie ogłuszonego. Bullens obejrzał łódkę i nie widząc żadnych uszkodzeń ruszył w dalszą drogę. Przed nim jeszcze 1200 Mm.

Więcej informacji na www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933