TYP: a1

Tychy zapraszają na festiwal szantowy

piątek, 31 grudnia 2010
Joanna Tomczak
MechanicyJeśli styczeń, to i tyski Port Pieśni Pracy. W tym roku jednak złamana zostanie wieloletnia tradycja i zamiast w ostatni weekend pierwszego miesiąca roku, festiwal odbędzie się 21 i 22 dnia stycznia. Za to, po zeszłorocznej tymczasowej wyprowadzce, wróci on w gościnne progi Szkoły Muzycznej.

Dzień pierwszy imprezy, piątek, to koncerty bardów przeplatane występami zespołów rywalizujących o Wielki Dzwon Portu Pieśni Pracy. Taka formuła konkursu sprawdziła się znakomicie w Charzykowach, ciekawe jak zadziała w Tychach?

Gwiazdami pierwszego piątkowego koncertu będą:
Jerzy Porębski
Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz
Włodek Trzeci Dębski
Chris Ricketss & Mark Willshire.

Zespoły konkursowe nie są jeszcze znane, gdyż wciąż mogą się zgłaszać. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: http://pppfest.iherald.pl/kontakt/konkurs

Po zakończeniu Koncertu Bardów, czas na premierę. Podczas różnych edycji PPP wiele zespołów promowało swoje płyty – Prawdziwe Perły, Sąsiedzi, Pchnąć w Tę Łódź Jeża czy North Wind. W tym roku czas na Bez Paniki. O 23.00 ponownie otworzą się podwoje Szkoły Muzycznej, tym razem dla chłopaków z Dąbrowy Górniczej oraz ich gości. Szczegóły koncertu nie są jeszcze znane, ale z czystym sumieniem mogę wszystkich zapewnić – będzie dobrze.

W sobotę zapraszamy na godzinę 17.00, kiedy to estradę we władanie przejmą zespoły ze Śląska (i okolic).

A będą to:

Banana Boat
Poszedłem na Dziób
Prawdziwe Perły
Mechanicy Shanty
Indygo
Nok Rei.

Czyli mieszanina szant, folku, bluegrassu, śpiewów a capella i współczesnej piosenki żeglarskiej.

Jednak to nie koniec sobotniej zabawy. Dla wybrańców fortuny (czytaj: zwycięzców konkursu, losowania wśród nabywców karnetów oraz zaproszonych gości) swe wrota otworzy ponownie Pub Browarów Tyskich. Na jego scenie będziemy mogli jeszcze raz usłyszeć wszystkich wykonawców tegorocznego festiwalu. O szczegółach konkursu i losowania będziemy informować.

Karnety opłaca się zakupić z jeszcze jednego powodu – do każdego z nich dołączona zostanie nowiutka płyta Bez Paniki – naprawdę warto!

Wszelkie szczegóły dotyczące Portu znajdziecie na stronie festiwalu: http://pppfest.iherald.pl/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940