TYP: a1

TeamBAKISTA startuje w Wiedniu!

czwartek, 25 września 2014
Informacja prasowa | Patryk Zbroja
Już w nadchodzący weekend, w dniach 26-28.09. w Wiedniu odbędą się - zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF - Otwarte Mistrzostwa Austrii w match-racingu.

TeamBakista

Do udziału w regatach zaproszono 12 załóg z Austrii, Niemiec, Węgier, Słowenii i Polski, w tym szczeciński TeamBAKISTA, który wystartuje w następującym składzie:
  1. Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
  2. Krzysztof Żełudziewicz - trymer grota, pitman,
  3. Patryk Zbroja - sternik.

Organizatorzy zapewniają zawodnikom szybkie, trzyosobowe jachty klasy Laser SB20 (z asymetrycznym spinakerem).

Warto nadmienić, że TeamBAKISTA brał udział w Mistrzostwach Austrii już w zeszłym sezonie. Jednak z uwagi na zbyt słaby wiatr ostatniego dnia regat, nie udało się wówczas dokończyć całego formatu imprezy i szczecinianie musieli zadowolić się 6 miejscem.

W tym roku faworytami do miejsca na podium będą na pewno Ch. Binder (dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i Mistrza Europy w klasie Soling, a także sternik austriackiego zawodowego teamu AEZ), M. Trippolta (aktualny Mistrz Austrii, uczestnik ubiegłorocznej młodzieżowej edycji America's Cup w San Francisco) oraz D. Presen (aktualny Mistrz Słowenii).

Zanosi się więc na bardzo dobrą okazję do rewanżu!

Trzymajcie kciuki!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 June

Ludomir Mączka uzyskuje patent kapitański.
piątek, 6 czerwca 1958
Na jachcie "Firecrest" wyruszył z Gibraltaru w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault, wcześniej bez żadnego doświadczenia żeglarskiego (do Nowego Jorku dotarł 15 września).
środa, 6 czerwca 1923