TYP: a1

Szczecin Match Tour

czwartek, 25 maja 2017
Informacja prasowa

9 załóg, 36 żeglarzy ze świata, wiatr, jachty i woda. Wystartowały regaty Szczecin Match Tour. Finał w sobotę przy Wałach Chrobrego.


 Do Szczecina ponownie zjechali się żeglarze z całego globu, by wziąć udział w regatach z cyklu Polish Match Tour. Regaty te, to znakomita okazja do zdobywania punktów w Pucharze Świata. Załogi z Finlandii, Szwecji, Portugalii, Polski, a także Nowej Zelandii wezmą udział w pojedynkach na wodzie w systemie tzw. match racingu (czyli każdy z każdym). Bezpośrednie wyniki można śledzić z pomocą Fb - facebook.com/PolishMatchTour/

 

Lista startowa (nazwisko, imię, pozycja w rankingu Pucharu Świata):

Lumijarvi Olli-Pekka FIN 9

Zbroja Patryk POL 21

Kling Kim SWE 36

Szymik Szymon POL 96

Jabłkowski Szymon POL 102

Harasimowicz Piotr POL 121

Sawicki Rafał POL 161

Leite Afonso POR 190

Austin Frazer Toby NZL 126


Regaty rozgrywane są w dwóch znakomitych lokalizacjach. Dzięki uprzejmości szczecińskiego Centrum Żeglarskiego zainteresowani będą mogli obserwować zmagania żeglarzy bezpośrednio z pomostów. Finał regat będzie można podziwiać z Wałów Chrobrego.


START

czwartek/piątek godz. 10:00 do 19:00 (w zależności od wiatru)

Jezioro Dąbie przy Centrum Żeglarskim
ul. Przestrzenna 19, Szczecin Dąbie (mapa)


sobota godz. 10:00 do 16:00 (w zależności od wiatru)

Bulwar/Wały Chrobrego/Wyspa Grodzka, Szczecin​ (mapa)

 

Partnerami regat są:

TT Line Polska, D.A.D, Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, North East Marina Szczecin, Centrum Żeglarskie Szczecin oraz Harken, Bryt Sails, Riby AVA, wodoaktywni.com, Marina Club Szczecin i targi Wiatr i Woda. Regaty organizowane są przez MT Partners przy współpracy z Fundacją Towarzystwa Regatowego - Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin. Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2017 cykl składa się z 5 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Tagi: Polish Match Tour, regaty, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942