TYP: a1

Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 10 lipca 2014
Informacja prasowa
Już wkrótce rozpocznie się Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim. W dniach 18 do 20 lipca żeglarze z Yacht Klub Polonia, który jest organizatorem Zlotu, będą gościć kolegów z innych polonijnych klubów rozsianych za granicą. Zlot będzie rezultatem współpracy między klubem a gospodarzami miasta Kamień Pomorski, Mariny, a także władzami Pomorza Zachodniego.

Trzy dni w Kamieniu Pomorskim to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, a także do wspólnej zabawy. W programie jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem, spotkanie z władzami miasta i województwa, wspólne regaty na Optymistach oraz uczestnictwo w koncercie szantowym. Ciekawe jak sobie poradzą morscy żeglarze na mini jachtach? Dopłyną do mety w całości?

Razem z polonijnymi żeglarzami ze Skandynawii płyną do Polski przedstawiciele klubów z południowej Szwecji. To zakończenie tegorocznej edycji projektu prowadzącego przez Yacht Klub Polonia wśród klubów Szwedzkich pt. Destynacja Polska. Grupa licząca blisko 20 jachtów wypływa ze Szwecji w kierunku Polski już 14 lipca. Będą gościć w Świnoujściu ok. 16 lipca, a następnie żeglują dalej do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami w Polsce. Otwarcie Zlotu odbędzie się w sobotę 19 lipca o 11.00 Innym ciekawym punktem imprezy jest sympozjum na temat funkcji klubów polonijnych jako ambasadorów Polski, połączone z konferencją prasową.

Do zobaczenia w Kamieniu Pomorskim
Andreas Henriksson
Kom. YKPM
andreas.henriksson@brevet.nu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 March

W Breście kończy się rejs "Sport Elec" z nowym rekordem żeglugi dookoła świata - 71 dni, 14 godzin, 22 minuty, 8 sekund.
sobota, 8 marca 1997
Opłynęła przylądek Horn s/y "Gedania" pod dowództwem Kapitana Dariusza Boguckiego.
poniedziałek, 8 marca 1976
Dyrektor Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego zatwierdził opracowany i wydany przez PZŻ regulamin stopni żeglarskich jako obowiązujący w organizacjach zrzeszonych w PZŻ; regulamin przewidywał możliwość nadawania 5 stopni ż
wtorek, 8 marca 1938