TYP: a1

Światowy Dzień Morza sto lat po Titanicu

czwartek, 27 września 2012
Międzynarodowy Dzień Morza został zorganizowany w tym roku pod hasłem „Sto lat po Titanicu”, jako że to właśnie w 2012 roku przypadała rocznica słynnej katastrofy. Uroczystości związane z Dniem Morza odbywają się na całym świecie w dniach 24-28 września. W Polsce Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wyznaczyło termin obchodów święta na 28 września 2012.

Z okazji tego wydarzenia na budynkach Urzędów Morskich w Szczecinie, Słupsku i Gdyni oraz Kapitanatach i Bosmanatach Portów na polskim wybrzeżu wywieszona zostanie gala flagowa. Z kolei Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zaprasza na "Dzień otwartych baz SAR", które będzie można zwiedzać 28 września w godzinach 1300-1700.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861