TYP: a1

Startuje czternasta edycja regat LOTOS Nord Cup Gdańsk

piątek, 28 czerwca 2019
Informacja prasowa

Regaty LOTOS Nord Cup 2019 w Gdańsku, które rozpoczną się w piątek 28 czerwca, znowu zapewnią nam wiele sportowych emocji. Swój udział w regatach zgłosiło już wiele załóg, w tym wielu stałych bywalców. Jednak widać także, że z roku na rok impreza zatacza coraz szersze kręgi, gdyż tym razem będziemy gościć także gości z bardziej egzotycznych miejsc takich jak Hongkong czy Taipei!

Przed nami 10-dniowe żeglarskie szaleństwo! Organizowana przez AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk impreza rozpoczyna się 28 czerwca i trwa aż do 7 lipca. Baza regat tradycyjnie będzie w marinie Galion w Górkach Zachodnich, a w drugi weekend zawitamy także do Mariny Gdańsk.

Od niektórych z wyścigów zależy całkiem sporo więc możemy spodziewać się prawdziwej bitwy na wodzie! Zawodnicy będą walczyć o prawa do startu w Mistrzostwach Świata w klasie Laser. Wyścigi w klasie Optimist są jedną z ośmiu najważniejszych imprez pucharowych w kraju, a w klasach Nautica 450 i Snipe żeglarze powalczą o tytuł Mistrza Polski.

Spodziewamy się tłumu żeglarzy, zarówno tych doświadczonych i utytułowanych jak i tych najmłodszych. Właśnie ta różnorodność naszych regat sprawia, że są naprawdę popularną i ponadczasową imprezą. Swój udział zapowiedzieli tak utytułowani zawodnicy, jak Piotr Adamowicz, Piotr Tarnacki, Łukasz Trzciński i Tytus Butowski.

W piątek 28 czerwca regaty otworzy pełnomorski wyścig jachtów morskich Pantaenius B8 Race, z Górek Zachodnich w kierunku boi umieszczonej w pobliżu platformy Lotos Petrobaltic na złożu B8 i z powrotem.

W regatach swoje umiejętności będą też mogli zaprezentować najmłodsi żeglarze pływający na Optimistach, którzy wystartują w Vector Sails Cup. Ta część regat jest sponsorowana przez znaną gdańską żaglownię Vector Sails.

W drugi weekend regaty przeniosą się do Mariny Gdańsk, gdzie zawitają jachty morskie - uczestnicy Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Są to zawody, w których wspólnie startują uczestnicy regat Pantaenius Nord CUP Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail, a wyniki zmagań całego weekendu będą liczyć się do Pucharu Zatoki Gdańskiej.

Nie można zapomnieć o wszystkich uczestnikach, którzy pojawią się na Górkach Zachodnich aby zbierać punkty do Pucharu Polski w klasach 505, Delphia 24, Europa, Hobie 14 i 16, L’Equipe, Micro, OK Dinghy, Open BIC, Finn, Flying Dutchman. Emocji na pewno nie zabraknie.

Zapraszamy na regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk 2019, stronę www.nordcup.pl i nasz fanpage na Facebooku!

Tagi: regaty, Pantaenius Nord Cup Gdańsk 2019
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 września

17 września 2022 otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Pierwszym statkiem, jaki przepłynął nowa drogą wodną, był Zodiak II, będący flagową jednostką służb morskich.
sobota, 17 września 2022
Zmarł Jerzy Emmerich, krakowski żeglarz, regatowiec i nauczyciel żeglarstwa, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.
piątek, 17 września 2004
Urodził się Władysław Wagner, pierwszy polski żeglarz, który opłynął świat pod żaglami (08.07.1932 r. wyjście z Gdyni, 02.09.1939 r. zakończenie rejsu w Anglii).
wtorek, 17 września 1912
Urodził się sir Francis Chichester.
wtorek, 17 września 1901