Srebrny medal Jana Galinowskiego w MŚ Asten 2012

poniedziałek, 6 sierpnia 2012
Informacja prasowa
Jan Galinowski podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie wodnym za wyciągiem w Asten (Austria) wywalczył srebrny medal w skokach. W eliminacjach skoczył 55,3 metra a w finale uzyskał wynik 57 metrów. Wyprzedził go tylko Białorusin Papakul Nikita który w finale pobił skok Polaka o 0,6 metra (57,6m). Zaledwie 0,1 metra mniej niż Polak, skoczył również reprezentant Białorusi Bushyn Siarhei i dzięki temu zajął trzecie miejsce na podium.

Reszta naszych reprezentantów zajmowała miejsca poza podium. Justyna Mazurkiewicz zajęła 8 miejsce w slalomie. Dawid Kazek w klasyfikacji generalnej był 4, Kamil Borysewicz był 10, Jan Galinowski 11 a Marcin Gruca 13. Pozostaje nam się cieszyć z wywalczonego wczoraj brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej.