TYP: a1

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

wtorek, 28 maja 2019
Maciej Frąckiewicz/materiały prasowe PZŻ

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja - 1 czerwca odbędą się w Gmunden w Austrii. Polacy będą rywalizowali w klasie Hansa 303, a złotego medalu bronił będzie Piotr Cichocki.


[t][/t] [s]Fot. Adamo Aono/2018hansaworlds.com[/s]

 

We wtorek 28 na austriackim jeziorze Traunsee rozpoczęły się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Na liście startowej znajduje się łącznie 57 zawodników z 11 krajów, którzy będą ścigali się w dwóch klasach - 2.4 mR i Hansa 303. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

W zwodach wystąpi siedmioro reprezentantów Polski, którzy będą rywalizowali w klasie Hansa 303. Wśród nich nie mogło zabraknąć broniącego tytułu Piotra Cichockiego (AKS OSW Olsztyn) oraz brązowego medalisty zeszłorocznych mistrzostw, Waldemara Woźniaka (AKS Olsztyn). Oprócz nich wystartują także Olga Górnaś-Grudzień, Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Krzysztof Bądkowski (wszyscy AKS OSW Olsztyn) oraz Grzegorz Włochowicz (SŻN Bytom).

Tak mocny skład daje nadzieję na kolejne sukcesy naszych żeglarzy, za których trzymamy kciuki.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze