TYP: a1

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

wtorek, 28 maja 2019
Maciej Frąckiewicz/materiały prasowe PZŻ

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja - 1 czerwca odbędą się w Gmunden w Austrii. Polacy będą rywalizowali w klasie Hansa 303, a złotego medalu bronił będzie Piotr Cichocki.


[t][/t] [s]Fot. Adamo Aono/2018hansaworlds.com[/s]

 

We wtorek 28 na austriackim jeziorze Traunsee rozpoczęły się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Na liście startowej znajduje się łącznie 57 zawodników z 11 krajów, którzy będą ścigali się w dwóch klasach - 2.4 mR i Hansa 303. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

W zwodach wystąpi siedmioro reprezentantów Polski, którzy będą rywalizowali w klasie Hansa 303. Wśród nich nie mogło zabraknąć broniącego tytułu Piotra Cichockiego (AKS OSW Olsztyn) oraz brązowego medalisty zeszłorocznych mistrzostw, Waldemara Woźniaka (AKS Olsztyn). Oprócz nich wystartują także Olga Górnaś-Grudzień, Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Krzysztof Bądkowski (wszyscy AKS OSW Olsztyn) oraz Grzegorz Włochowicz (SŻN Bytom).

Tak mocny skład daje nadzieję na kolejne sukcesy naszych żeglarzy, za których trzymamy kciuki.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 July

W wieku 86 lat zmarł Zenon Gralak, żeglarz, działacz Pomorskiego Związku Żeglarskiego, dziennikarz i publicysta morski oraz współtwórca nagrody „Rejs Roku”
środa, 15 lipca 1410
Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior
sobota, 15 lipca 2000
Zmarła Kpt. Teresa Dudzic-Zając; już w 1946 roku była zawodniczką i działaczką Akademickiego Związku Morskiego we Wrocławiu, potem wieloletnim członkiem kadry narodowej, później została trenerem i sędzią.
poniedziałek, 15 lipca 2002
Umiera Bogdan Dacko, który jako pierwszy po wojnie przepłynął Atlantyk na s/y "Hermes".
niedziela, 15 lipca 1990
Urodziła się Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na s/y "Mazurek" jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny kobiecy rejs dookoła świata.
środa, 15 lipca 1936
W Gdyni odbył się chrzest żaglowca "Zawisza Czarny", jednostki przeznaczonej dla harcerzy, zbudowanej na bazie lugotrawlera "Cietrzew", który wcześniej został wycofany z eksploatacji.
piątek, 15 lipca 1960
Odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; kolejny raz wygrała załoga amerykańskiego jachtu - obrońcy pucharu "Resolute" z Kpt. Charlesem Adamsem.
czwartek, 15 lipca 1920