TYP: a1

Sezon żeglarski oficjalnie otwarty w Szczecinie

niedziela, 13 maja 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Kilkadziesiąt związanych z Centrum Żeglarskim osób przyszło na przystań, żeby oficjalnie otworzyć sezon 2012. Dzieci i młodzież, zaproszeni goście, przyjaciele i załoga, wszyscy spotkali się pod masztem. Podnieśliśmy banderę i wręczyliśmy odznaczenia zasłużonym dla Centrum Żeglarskiego. Atrakcjami rozpoczęcia sezonu były regaty modeli jachtów sterowanych radiem i zawody dla dzieci i młodzieży.

Zwyczajem staje się wręczanie odznaczeń dla osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju przystani. W tym roku Srebrne Odznaki Centrum Żeglarskiego otrzymali:

1. Pani Jolanta Gałęzowska - instruktor - Za wkład w promocję Centrum Żeglarskiego poprzez realizację programu edukacji morskiej, za wychowanie wielu młodych żeglarzy, za zaangażowanie, pomysły i dobre serce.

2. Pan Jerzy Kaczor – Kierownik wyszkolenia żeglarskiego - Za życzliwość, pomocną dłoń i gotowość do działania, za zaangażowanie, szkolenia i dobrą radę.

3. Pan Grzegorz Janowski – Wydział Oświaty – Za wsparcie, pomoc i dobrą radę.

Po części oficjalnej chętne dzieci i młodzież z naszego Centrum, wzięły udział w regatach. „Eliminacje do Kadry Narodowej Centrum Żeglarskiego” cieszyły się sporym zainteresowaniem. Młodzi żeglarze pływali na jednostkach, na których trenują na co dzień. Optymisty, skippery, lasery, omegi, deski – łącznie 58 zawodników. Rodzice mogli korzystać z kajaków, a osoby, którym wiatr wydawał się straszny, rozgrzewały się przy ognisku.

Drugie regaty rozgrywane na przystani to Eliminacje do Pucharu Polski w klasie F5A. Są to zawody jachtów sterowanych radiem. W tym roku do Szczecina przyjechało 22 zawodników między innymi z Wejherowa, Gdańska i Poznania. Modele, które można podziwiać na Jeziorze Dąbie mają długość 1m, wszystkie skonstruowane są samodzielnie przez zawodników podzielonych na 4 kategorie wiekowe.

Eliminacje do Pucharu Polski w klasie F5A rozgrywane są w Szczecinie drugi raz. Będą trwały 2 dni. Żeglarze mają nadzieję, że w niedzielę pogoda także dopisze. Dziś wiało z prędkością dochodzącą do 6 stopni w skali Beauforta. Oficjalne zakończenie regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:30.

Więcej informacji: centrumzeglarskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940