TYP: a1

Przetasowana na podium 1 Ligi

wtorek, 19 lipca 2022

Załoga Rockstars Racing pokazała swoją nową odmianę deklasując rywali w drugiej rundzie 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Podium sensacyjnie skompletowały załogi Kościańskiego Klubu Żeglarskiego i Stowarzyszenia PPJK, a faworyzowane załogi Lubelskie YKP Lublin i HRM Racing nie miały go w zasięgu na żadnym etapie regat.

Pierwsza runda 1 Ligi potwierdziła hipotezy ekspertów. Wchodzące z kwalifikacji załogi Lubelskie YKP Lublin i Rockstars Racing oraz odświeżona załoga HRM Racing prezentowały pewną i bezpieczną żeglugę. Przewaga w zakresie prędkości i techniki prowadzenia jachtu nie pozwalała myśleć, że druga runda zakończy się innym rezultatem.

Komisja Regatowa pod wodzą Mai Szafarzyńskiej ponownie stanęła przed trudnym zadaniem. W sobotę Gdynia przywitała zawodników najpierw silnym wiatrem, potem ulewnym deszczem, a na koniec zupełnym brakiem wiatru, który spowodował, że pierwsze wyścigi ruszyły z godzinnym opóźnieniem. Rockstars Racing z Aleksem Michalskim ze sterem objęło prowadzenie po drugim wyścigu regat i nie oddało go aż do końca. Problemy mieli inni faworyci. Lubelskie YKP Lublin Tymona Sadowskiego rozpoczęło regaty od ostatniego miejsca w pierwszym wyścigu, a HRM Racing z Gustawem Micińskim za sterem nie mogło znaleźć swojego rytmu w nowym składzie. Świetnie w trudnych warunkach spisywała się załoga Akademii Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej. W ścisłej czołówce utrzymywały się załogi Interdoor UKS Navigo oraz Polsporty Sailing. 

Niedzielne wyścigi wystartowały zgodnie z planem, ale warunki wiatrowe wcale nie okazały się łatwiejsze. Tym razem to Aleks Michalski rozpoczął dzień od problemów, zaliczając siódme miejsce w pierwszym wyścigu. Rockstarsi jednak błyskawicznie pozbierali się po wpadce i w pozostałych wyścigach zbudowali imponującą przewagę 13 punktów nad drugim miejscem i 20 nad trzecim. Sensacyjne rozstrzygnięcia miały miejsce w dalszej części tabeli. Najdotkliwiej ucierpiała załoga ze Środy Wielkopolskiej spadając z trzeciego na ósme miejsce. Lubelskie YKP Lublin dalej nie wygrywało wyścigów, a załoga UKS Navigo pływała równo, ale na przeciętnym poziomie. Swoją szansę w takiej sytuacji wyczuły załogi dotychczas znajdujące się w drugiej części tabeli. Wpadki faworytów najpewniej wykorzystała załoga Kościańskiego Klubu Żeglarskiego ze sternikiem Danielem Sokołowskim. Fenomenalną wspinaczkę w tabeli aż na trzecim miejscu zakończyła załoga Stowarzyszenia PPJK prowadzona przez Michała Brzozowskiego. Pomimo falstartu świetnie szóste miejsce po pierwszym dniu obroniła załoga Ocean Challenge Yacht Club Barbary Mrozowicz.

Miejsca w strefie spadkowej w obu rundach powtórzyły załogi Etisoft 2KMM Sailing Team oraz Laserów Zegrze, co sprawia że szansa na ich utrzymanie na tym poziomie rozgrywek znacząco zmalały. Kolejna runda 1 Ligi odbędzie się dniach 20-21 sierpnia w Szczecinie na wodach jeziora Dąbie.

Wyniki 2. rundy 1 Ligi:

 1. Rockstars Racing – 23 pkt

 2. Kościański Klub Żeglarski – 36 pkt

 3. Stowarzyszenie PPJK – 43 pkt

 4. Interdoor UKS Navigo – 43 pkt

 5. Polsporty Sailing – 45 pkt

 6. Ocean Challenge Yacht Club – 47 pkt

 7. Lubelskie YKP Lublin – 47 pkt

 8. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 49 pkt

 9. HRM Racing – 51 pkt

 10. Yacht Club Sopot 2 – 54 pkt

 11. MKS Marina Niesulice – 58 pkt

 12. Slava Racing – 60 pkt

 13. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 60 pkt

 14. PŻKS Dżygit Białystok – 62 pkt

 15. UKS Albatros Wolin – 74 pkt

 16. Grupa Regatowa Powidz – 75 pkt

 17. Lasery Zegrze – 78 pkt

 18. Etisoft 2KMM Sailing Team – 89 pkt

Klasyfikacja generalna 1 Ligi po dwóch rundach:

 1. Rockstars Racing – 34 pkt

 2. Interdoor UKS Navigo – 30 pkt

 3. Lubelskie YKP Lublin – 30 pkt

 4. HRM Racing – 27 pkt

 5. Kościański Klub Żeglarski – 26 pkt

 6. Polsporty Sailing – 26 pkt

 7. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 24 pkt

 8. Yacht Club Sopot – 23 pkt

 9. Stowarzyszenie PPJK – 21 pkt

 10. Ocean Challenge Yacht Club – 17 pkt

 11. PŻKS Dżygit Białystok – 15 pkt

 12. Jachtklub Stoczni Gdańskiej – 14 pkt

 13. Grupa Regatowa Powidz – 14 pkt

 14. Slava Racing – 13 pkt

 15. UKS Albatros Wolin – 11 pkt

 16. MKS Marina Niesulice – 9 pkt

 17. Lasery Zegrze – 4 pkt

 18. Etisoft 2KMM Sailing Team – 4 pkt

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze