TYP: a1

Przed Nad Kanałem - piosenka żeglarska i pieśni kubryku

wtorek, 2 kwietnia 2013
Informacja prasowa
6 kwietnia w katowickim kinoteatrze Rialto zabrzmią piosenki żeglarskie i pieśni kubryku, a to wszystko za sprawą duetu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Występ Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej organizowany jest w ramach nowego cyklu "Przed Nad Kanałem", jest to przedsmak tego co będzie się działo w październiku podczas Festiwalu Morza nad Kanałem w Gliwicach (www.nadkanalem.pl) organizowanego przez Fundację Folk24.

Koncerty tego duetu to wydarzenie dziś rzadko spotykane. Nastrój jaki tworzą na scenie oboje, klimat, opowieści o przygodach z różnych miejsc koncertowych lub rejsów, żarty i przede wszystkim muzyka, wspólne śpiewanie z publicznością, sprawiają, że sale wypełniają się do ostatniego miejsca, a koncert nigdy nie kończy się bez bisów. Andrzej Korycki to jeden z członków legendarnej grupy sceny żeglarskiej - Stare Dzwony. Śpiewa i układa własne piosenki od wielu, wielu lat. Występuje z Dzwonami, solo oraz w duecie z Dominiką Żukowską. Na program koncertów składają się autorskie piosenki Koryckiego, znane i lubiane żeglarskie hity, pieśni kubryku oraz rosyjskie ballady. Ta dwójka za każdym razem zabiera słuchaczy w inny świat. Świat, za którym w codziennym zabieganiu tęsknimy i z którym chętnie, przy każdej okazji się spotykamy. Świat wiatru, wody i przygody. Kto raz trafił na koncert Andrzeja i Dominiki, ten chce więcej i więcej.

Na koncercie dostępne będą płyty, na których artyści chętnie złożą autografy.

Koncert odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godzinie 18.00 w katowickim kinoteatrze Rialto (ul. Św. Jana 24). Bilety w cenie 29 zł tylko w przedsprzedaży na portalu Folk24.pl (www.folk24.pl/sklep) oraz w kasach kinoteatru Rialto w cenie 35 zł (balkon).

Koncertów muzyki morza ramach cyklu "Przed Nad Kanałem" będzie jeszcze kilka, szczegółowe informacje o tych wydarzeniach będą dostępne na: www.nadkanalem.pl oraz na www.folk24.pl

Organizatorzy: Fundacja Folk24, Stowarzyszenie GTW, Agencja Invini.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953