TYP: a1

Pierwsze regaty Nautica 450 w Polsce w tym roku

wtorek, 7 czerwca 2011
Michał Korneszczuk
Już w najbliższy weekend na Zalewie Zegrzyńskim odbędą się pierwsze regaty klasy Nautica 450 w tym roku w Polsce. Tym razem będziemy gościć w marinie MOS 2. Regaty te są częścią cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Przez dwa dni regat planowane jest rozegranie 6 wyścigów. Jachty klasy Nautica 450, które występują w dwóch wersjach – FUN oraz RACE będą współzawodniczyć razem korzystając z przeliczenia czasowego Portsmouth Number - rozwiązania, które zostało przeniesione na polski grunt poprzez Gdynia Skiff & Dinghy Park, działający przy Yacht Klubie Stal Gdynia.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do przetestowania Nautici. W dniach 10-12.6.2011, każdy może wykonać swoją „jazdę próbną” na Zalewie Zegrzyńskim. W tym celu prosimy o przesłanie krótkiego e-maila na adres: info@nauticaboats.pl z podaniem proponowanego dnia i godziny testu.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo w zakładce kalendarz na stronie www.nauticaboats.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933