TYP: a1

Pierwsze regaty Nautica 450 w Polsce w tym roku

wtorek, 7 czerwca 2011
Michał Korneszczuk
Już w najbliższy weekend na Zalewie Zegrzyńskim odbędą się pierwsze regaty klasy Nautica 450 w tym roku w Polsce. Tym razem będziemy gościć w marinie MOS 2. Regaty te są częścią cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Przez dwa dni regat planowane jest rozegranie 6 wyścigów. Jachty klasy Nautica 450, które występują w dwóch wersjach – FUN oraz RACE będą współzawodniczyć razem korzystając z przeliczenia czasowego Portsmouth Number - rozwiązania, które zostało przeniesione na polski grunt poprzez Gdynia Skiff & Dinghy Park, działający przy Yacht Klubie Stal Gdynia.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do przetestowania Nautici. W dniach 10-12.6.2011, każdy może wykonać swoją „jazdę próbną” na Zalewie Zegrzyńskim. W tym celu prosimy o przesłanie krótkiego e-maila na adres: info@nauticaboats.pl z podaniem proponowanego dnia i godziny testu.

Więcej informacji o następnych wydarzeniach Nautica Boats znajdą Państwo w zakładce kalendarz na stronie www.nauticaboats.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922