TYP: a1

Pięciolecie Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

środa, 29 października 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Pięć lat, piętnaście tysięcy uczestników rejsów edukacyjnych i przykład udanego partnerstwa międzysektorowego. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku świętuje swój pierwszy okrągły jubileusz.

Program Edukacji Morskiej

Wszystko zaczęło się w 2010 roku od śmiałego pomysłu, aby pokazać wszystkim gdańskim gimnazjalistom jak wygląda ich miasto od strony. Z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza powstał realizowany przez Urząd Miasta Gdańska i Fundację Gdańską program, który wykorzystuje potencjał edukacyjny żeglarstwa.

28 października, podczas uroczystości zakończenia piątej edycji, przedstawiciele instytucji zaangażowanych w rozwój gdańskiej inicjatywy podsumowali dotychczasowe osiągnięcia. Zakończenie piątej edycji programu odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 6.

Ewa Kamińska, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska do spraw polityki społecznej podkreśliła, jak znacząco Gdańsk otworzył się na morze w ciągu ostatnich pięciu lat. - Młodzi ludzie uświadamiają sobie, jak wiele możliwości daje życie w mieście położonym nad wodą.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest jednym z najciekawszych przykładów realizowanych w Polsce projektów z dziedziny społecznej odpowiedzialności biznesu. Proekologiczne wychowanie młodzieży, popularyzacja aktywności fizycznej i budowanie poczucia tożsamości lokalnej – to tylko niektóre z filarów inicjatywy. Przedstawiciele sponsorów programu – Grupy LOTOS i Ferrero Polska, zgodnie podkreślali, że to właśnie ta wszechstronność programu jest jego najmocniejszą stroną.

Organizatorzy zapowiadają, że pomimo zakończenia sezonu żeglarskiego, program nie zwija żagli. We współpracy z Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną prowadzony jest cykl badań właściwości wody. Młodzież wykonując samodzielne analizy przekonuje się jak ważne jest dbanie o stan czystości Morza Bałtyckiego.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele instytucji zaangażowanych w rozwój Programu wspólnie zdmuchnęli świeczki na jubileuszowym torcie, a po części oficjalnej rozpoczął się piknik żeglarski dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Trzymamy kciuki za kolejne okrągłe jubileusze Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982