TYP: a1

Patrycja Lis wicemistrzynią Techno 293 Plus

poniedziałek, 31 października 2016
Redakcja/MF
W sobotę 29 października zakończyły się Mistrzostwa Świata w klasach Techno 293 i Techno 293 Plus w Torbole we Włoszech. Reprezentantka Polski, Patrycja Lis zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet Techno 293 Plus.

Patrycja Lis, Torbole


W regatach na jeziorze Garda brało udział 474 żeglarzy z 33 państw. Rywalizacja odbywała się w klasie Techno 293 (grupy poniżej lat 15 i poniżej lat 17) oraz w klasie Techno 293 Plus, (powyżej 17 lat).

Z liczącej 42 osoby ekipy polskiej najlepsza była Patrycja Lis z Bazy Mrągowo, która została wicemistrzynią świata. Mistrzynią świata została Francuzka Clementine Le Joliff.

W rywalizacji mężczyzn Techno 293 Plus zwyciężył Włoch Antonino Cangemi. Drugi był Jakob Ruud z Norwegii, trzeci Francuz Hugo Mollard-Tanguy. Polak, Mikołaj Terman (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajął dopiero 24 miejsce.

W klasie Techno 293 w grupie poniżej lat 17 wśród dziewczyn zwyciężyła Włoszka Giorgia Speciale, wielokrotna medalistka regat (trzy razy zdobyła złoty i dwa razy brązowy medal). Drugie miejsce zajęła Enrice Schirru, a trzecie Aikaterini Divari z Grecji. Najlepsza Polka, Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zajęła 6 miejsce. Agnieszka Szpak (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła 18 lokatę. Z kolei wśród chłopców zwyciężył Francuz Tom Garandeau, drugi był Leonidas Tsortanidis z Grecji, a trzeci Fabien Pianazza z Francji. Jakub Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot) był 18.

W grupie poniżej lat 15 dziewcząt mistrzostwo zdobyła Mak Cheuk Wing z Hongkongu, druga była Francuzka Mathilde Garandeau, a trzecia Linoy Geva z Izraela. Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajęła 15 miejsce, a Karina Filip (GKŻ Gdańsk) 23. Wśród chłopców najlepszy był Francuz Mathis Ghio, który wyprzedził Eyala Zrora z Izraela i Finna Hawkinsa z Wielkiej Brytanii. Michał Polak (GKŻ Gdańsk) uplasował się na 16 pozycji, Dominik Lewiński (też GKŻ Gdańsk) na 19.

Tagi: regaty, mistrzostwa świata, Patrycja Lis, Techno 293, Techno 293 Plus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786