TYP: a1

Otwarcie sezonu PPJK 2011, czyli „Puchar Zalewu Koronowskiego” po raz drugi

czwartek, 7 kwietnia 2011
Jacek Olubiński
Przyroda budzi się do życia, lody na naszych akwenach już odpuściły i wszystko wskazuje na to, że za chwilę puste keje wypełnią się jachtami. Nowy sezon żeglarski już wkrótce. W dniach 21-22 maja odbędą się regaty, które rozpoczną sezon eliminacji PPJK 2011.

Puchar Zalewu Koronowskiego debiutował w cyklu PPJK w sezonie 2010. Już pierwsza odsłona tych regat spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez zawodników. Polski Związek Żeglarski nominował regaty do nagrody „Śródlądowe regaty roku”, a Kujawsko-Pomorski Związek Żeglarski odznaczył tą imprezę tytułem „Żeglarskie regaty roku”. W tym sezonie regaty otworzą cykl eliminacyjny PPJK. Istotną korzystną zmianą w stosunku do zeszłego roku jest zwiększenie przelicznika punktowego tych regat dla zawodników. Grade został podniesiony do maksymalnej wartości występującej w cyklu PPJK.

Organizatorzy regat, Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” oraz Przystań Żeglarska „Tazbirowo” potwierdzają, że tegoroczna impreza będzie kontynuacją tego, co zaoferowali w sezonie 2010. Dla przypomnienia Puchar Zalewu Koronowskiego obdarował zwycięzców regat nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce, 250 zł za III miejsce. W ramach wpisowego w wysokości 60 zł od jachtu, do regat zawodnicy otrzymają wyżywienie oraz możliwość korzystania z infrastruktury w Porcie regat. Sobotni wieczór umilać będą dwa zespoły muzyczne, a na zakończenie regat wśród wszystkich startujących zostaną rozlosowane cenne nagrody rzeczowe. Regaty odbędą się w klasach T1, T2, T3, Żagle 500 oraz Omega Klasyczna, w której ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski. Omega Klasyczna to również zeszłoroczny debiut. Klasa została stworzona przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” i określa tradycyjnie wykonane łodzie klasy Omega. Na pierwszą imprezę przyjechało aż 13 jachtów z różnych stron Polski. Zaciętą walkę o tytuł Mistrza Polski wygrał Grzegorz Bitner z Nowej Soli. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja o ten tytuł w tym roku.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich na regaty Puchar Zalewu Koronowskiego II Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych, w terminie 21-22 maja do miejscowości Romanowo. Więcej na temat regat już wkrótce znajdziecie na stronie internetowej www.ppjk.pl, www.przyjaciele-sportu.pl oraz na Facebook/przyjaciele-sportu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 December

W wieku 86 lat na Florydzie umiera projektant "Optimista" Clark Mills.
wtorek, 11 grudnia 2001
Powrócił do kraju "Zawisza Czarny" po chyba najdłuższym rejsie w jego historii; w czasie wyprawy statek dwukrotnie okrążył Przylądek Horn, zawinął do ponad 500 portów, przebył ponad 89,5 tysiąca Mm.
sobota, 11 grudnia 1999
Nastąpił start trzech szkunerów do regat przez Atlantyk na trasie Nowy York - wyspa Wight; regaty wygrał James Gordon Bennet.
środa, 11 grudnia 1867