TYP: a1

Otwarcie sezonu PPJK 2011, czyli „Puchar Zalewu Koronowskiego” po raz drugi

czwartek, 7 kwietnia 2011
Jacek Olubiński
Przyroda budzi się do życia, lody na naszych akwenach już odpuściły i wszystko wskazuje na to, że za chwilę puste keje wypełnią się jachtami. Nowy sezon żeglarski już wkrótce. W dniach 21-22 maja odbędą się regaty, które rozpoczną sezon eliminacji PPJK 2011.

Puchar Zalewu Koronowskiego debiutował w cyklu PPJK w sezonie 2010. Już pierwsza odsłona tych regat spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez zawodników. Polski Związek Żeglarski nominował regaty do nagrody „Śródlądowe regaty roku”, a Kujawsko-Pomorski Związek Żeglarski odznaczył tą imprezę tytułem „Żeglarskie regaty roku”. W tym sezonie regaty otworzą cykl eliminacyjny PPJK. Istotną korzystną zmianą w stosunku do zeszłego roku jest zwiększenie przelicznika punktowego tych regat dla zawodników. Grade został podniesiony do maksymalnej wartości występującej w cyklu PPJK.

Organizatorzy regat, Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” oraz Przystań Żeglarska „Tazbirowo” potwierdzają, że tegoroczna impreza będzie kontynuacją tego, co zaoferowali w sezonie 2010. Dla przypomnienia Puchar Zalewu Koronowskiego obdarował zwycięzców regat nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce, 250 zł za III miejsce. W ramach wpisowego w wysokości 60 zł od jachtu, do regat zawodnicy otrzymają wyżywienie oraz możliwość korzystania z infrastruktury w Porcie regat. Sobotni wieczór umilać będą dwa zespoły muzyczne, a na zakończenie regat wśród wszystkich startujących zostaną rozlosowane cenne nagrody rzeczowe. Regaty odbędą się w klasach T1, T2, T3, Żagle 500 oraz Omega Klasyczna, w której ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski. Omega Klasyczna to również zeszłoroczny debiut. Klasa została stworzona przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” i określa tradycyjnie wykonane łodzie klasy Omega. Na pierwszą imprezę przyjechało aż 13 jachtów z różnych stron Polski. Zaciętą walkę o tytuł Mistrza Polski wygrał Grzegorz Bitner z Nowej Soli. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja o ten tytuł w tym roku.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich na regaty Puchar Zalewu Koronowskiego II Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych, w terminie 21-22 maja do miejscowości Romanowo. Więcej na temat regat już wkrótce znajdziecie na stronie internetowej www.ppjk.pl, www.przyjaciele-sportu.pl oraz na Facebook/przyjaciele-sportu.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922