TYP: a1

Odliczanie do Regat Baltic Sail Nord CUP 2011

czwartek, 23 czerwca 2011
Michał Korneszczuk

Nord Cup 2010 - fot. K. Maczugowska
Tylko 9 dni dzieli nas od oficjalnego rozpoczęcia regat Baltic Sail NordCUP. Marina Centrum Galion w Gdańsku Górkach Zachodnich będzie gościć żeglarzy w dniach 2-10.07.2011.


Jak co roku NordCUP jest nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na wodzie, sportowej rywalizacji i wymiany doświadczeń, ale, co równie ważne, integracji z innymi pasjonatami żeglarstwa. Dlatego organizatorzy szczególną wagę przywiązują do „lądowej” części regat. Wśród planowanych atrakcji jest w tym roku między innymi żeglarski grill, sponsorowany przez firmę Pantaenius oraz integracyjne „crew party” na Starym Mieście w Gdańsku, gdzie odbędzie się organizowany w ramach zlotu Baltic Sail, koncert „Szanty pod Żurawiem”.

Oprócz tego w oba weekendy każdy będzie mógł przetestować „żaglowóz” Blokart. Jest to rodzaj bojera, który zamiast płóz posiada kółka. Będą one dostępne dla chętnych na pobliskiej plaży.

Także w oba weekendy dyżury będą pełnić żaglomistrzowie firmy Vector Sails – Jarosław Górski i Kamil Ortyl. Każdy zainteresowany będzie mógł po wyścigach dokonać bezpłatnych konsultacji w zakresie żagli, ich budowy oraz zasadach doboru do konkretnej łódki. Do dyspozycji zawodników pozostają także: boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, centrum fitness (siłownia, sauny, jacuzzi).

W tym roku regaty wspierają: ISIC, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomostkiego, firma kosmetyczna Ziaja, Argo Card SA, zegarki Nautica, Brands Polska, Eljacht, żaglownie Ocean Sails, North Sails, Vector Sails, sklep żeglarski Sail-ho!.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871