TYP: a1

Obierz kurs na Poznań - BOATEX 2016

piątek, 8 stycznia 2016
Informacja prasowa
W dniach 12-14 lutego 2016 r. w Poznaniu odbędzie druga edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. To wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, zarówno tych doświadczonych z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szeroko pojętą rekreacją na wodzie.Pierwsza edycja targów Boatex zakończyła się sukcesem i stała się kolejną imprezą w portfolio MTP, którą idealnie wpisała się w oczekiwania wystawców i zwiedzających. Jak zapowiada się edycja tego wydarzenia
w 2016 roku.

Naturalne walory Polski w postaci morza, rzek i innych akwenów sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na wodzie. Coraz więcej osób żegluje, popularne są też kajakarstwo, windsurfing, a nawet kitesurfing zdobywa swoich zwolenników. BOATEX to doskonałą okazja, by pokazać potencjał polskich stoczni oraz dystrybutorów sprzętu pływającego. Będziemy starali się stworzyć jak najbardziej kompleksową ekspozycję. Już dziś możemy stwierdzić, że zainteresowanie udziałem w targach jest na tyle duże, że ekspozycja w 2016 roku osiągnie wielkość 10 tys. m2. – informuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu.

Na targach BOATEX będzie można zobaczyć bogatą środków pływających, zaczynając od tych najmniejszych, a kończąc na dużych, ekskluzywnych jednostkach morskich. Swoją obecność zapowiedziały już takie firmy jak A.M.S. Boats – dystrybutor takich marek jak ELAN, Marquis Yachts czy Linker, Power Boats Poland posiadający długoletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży łodzi i jachtów motorowych oraz jachtów żaglowych takich marek jak Azimut Yachts, Beneteau, Cobalt Boats i Sea Ray, a także Dedimarine współpracujący ze stoczniami Galia, Galeon oraz Sea Life i Atlantic Marine. Na wystawie nie zabraknie także kajaków, pontonów, łodzi. Pojawią się również producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, wyposażenia i akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, a także firmy oferujące zorganizowane formy wypoczynku, w których główną rolę odgrywają sporty wodne.

Poznańskie targi będą więc znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami na sezon żeglarski 2016, ale nie tylko. BOATEX to również wydarzenie, które ma na celu rozwój aktywnych form wypoczynku nad wodą i krzewienie kultury żeglarskiej. Organizatorzy z dużą atencją podchodzą do programu wydarzeń. Podczas targów nie zabraknie więc spotkań z doświadczonymi żeglarzami, szkoleń, warsztatów, koncertów szant, a także żeglarskich atrakcji dla najmłodszych.

Pierwszy dzień targów, piątek 12 lutego, będzie dostępny wyłącznie dla przedstawicieli biznesu. Sobota i niedziela, czyli 13 i 14 lutego, to dni skierowane do wszystkich, którym bliskie jest spędzanie czasu na lub w wodzie, a którzy z całą pewnością licznie odwiedzą targi. Targi BOATEX odbędą się w tym samym czasie i miejscu, co Targi Wędkarskie RYBOMANIA, a na oba wydarzenia obowiązywać będzie ten sam bilet.

Więcej informacji na: www.boatex.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942