TYP: a1

Noworoczna kąpiel Morsów

czwartek, 1 stycznia 2015
Informacja prasowa
Tradycyjne spotkanie noworoczne gdańszczan, prezydenta Gdańska z Gdańskim Klubem Morsów odbędzie się 1 stycznia o godz. 13.00 na jelitkowskiej plaży.

Jelitkowo
Plaża w Jelitkowie. Fot. Panek

Mające wieloletnią tradycję spotkania gdańszczan, władz miasta z amatorami zimowych, morskich kąpieli, odbywają się co roku- pierwszego dnia stycznia o godzinie 13 na plaży w Gdańsku Jelitkowie. Obowiązkowa rozgrzewka przed wejściem do wody, a po niej, noworoczna kąpiel, za każdym razem przyciągają wielu widzów. Niektórzy z nich, zachęcani przez uczestników, sami decydują się na dołączenie do wspólnej zabawy i kąpieli.

Spotkanie noworoczne na plaży to nie tylko ćwiczenia i lodowata kąpiel. Atrakcją dla obserwatorów będzie między innymi zabawa przy ognisku i muzyce. Jednym ze zwyczajów Gdańskiego Klubu Morsów są również oryginalne przebrania karnawałowe. W Jelitkowie nie zabraknie oczywiście tradycyjnej, świątecznej choinki.

Zapraszamy wszystkich serdecznie 1 stycznia 2015 roku już od godziny 13 na plażę w Gdańsku Jelitkowie (wejście nr 72 i 73).

Spotkanie przewidziane jest na 45 min, a w programie są: krótkie przemówienia, chrzest Morsów, rozgrzewka, wspólne zdjęcie, kąpiel i ognisko.
Tagi: kąpiel morsów, Gdańsk, morze
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 February

Wyszedł z Valparaiso s/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim w rejs dookoła Przylądka Horn; rejs zakończył się w Buenos Aires 20.03.1973 r.
czwartek, 8 lutego 1973
W Wilnie urodził się Józef Jaszczur-Nowicki znany działacz żeglarski.
poniedziałek, 8 lutego 1932