TYP: a1

North Sails Team zdobywa Puchar Polski Nautica 450

środa, 28 września 2016
Informacja prasowa
W ostatni weekend podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego (17-18.09.2016) klasa Nautica 450 rozegrała ostatnie regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Każdy punkt był na wagę złota, bo do końca ważyły się losy zwycięzców. Ostatecznie na najwyższy stopień podium wpłynęła załoga North Sails Team, Michał Korneszczuk i Grzegorz Szostak, którzy tym samym przejęli przechodnią statuetkę Pucharu Polski.
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Fot. Stormy74 – Piotr Kowalczyk


Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego nie wyłonił zdecydowanego lidera. Po wymagającym dniu ze zmiennym, szkwalistym wiatrem prowadził team Nawrocki/Dzierzewicz, ale tuż za nimi, z remisem punktowym plasował się lokalny team ProData. Taki wynik oznaczałby, że również w klasyfikacji pucharowej załoga Nawrocki/Dzierżewicz pozostałaby na najwyższym miejscu. Wszystko miały więc rozstrzygnąć niedzielne wyścigi.

Dzień drugi Mistrzostw stał pod znakiem podobnej, zmiennej pogody, która nie była łatwa dla startujących załóg. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek. Był to też dzień teamu North Sails, który wygrał wszystkie wyścigi, choć nie było to wcale proste ani oczywiste, bo stawka tasowała się w zasadzie cały czas, np. w drugim wyścigu prowadzenie zmieniało się 3 razy pomiędzy załogami North Sails, Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team a HRM Racing Team.

Dzięki niedzielnym rozstrzygnięciom ekipa North Sails wygrała Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, drugi uplasował się team Nawrocki/Dzierzewicz, a trzecie miejsce wywalczyła załoga ProData.

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego zakończyły cykl Pucharu Polski klasy Nautica 450. I co najciekawsze: podium Pucharu Polski ułożyło się dokładnie tak samo jak regat na Kiekrzu.


Tagi: regaty, Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, Nautica 450
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 September

Urodził się Czesław Gogołkiewicz, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, kierownik biura projektowego stoczni im. Teligi, projektant "Spaniela", "Nike", "Raczyński II". Zginął na morzu.
niedziela, 18 września 1938