TYP: a1

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski

wtorek, 17 sierpnia 2010
Weronika Morys
RegatyW dniach 19-22 sierpnia odbędą się w Gdańsku Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w formule ORC International. Jest jedna z najważniejszych imprez dla morskich jachtów regatowych, w której bierze udział czołówka żeglarzy. Organizatorem regat jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Gdańsk.

W trakcie regat planowane jest rozegranie wyścigów „na wiatr/z wiatrem” oraz krótkiego i długiego wyścigu morskiego. Uczestnicy regat będą mogli cumować bezpłatnie w porcie jachtowym Marina Gdańsk od 18 do 22 sierpnia. Rejestrować się można będzie 18 sierpnia w godzinach 16.00-20.00 w Biurze Regat znajdującym się w Marinie Gdańsk. Wpisowe wynosi 120 zł od łódki i dodatkowo 25 zł od każdego załoganta. Trasa wyścigów jest planowana w pobliżu mola w Brzeźnie oraz na wodach Zatoki Gdańskiej.

W tym samych czasie (21-22 sierpnia) będą rozgrywane Regaty o Puchar Dyrektora MOSiR Gdańsk. Jest to impreza zaliczana do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski i Pucharu Zatoki Gdańskiej. Wyścigi będą rozgrywane w klasach: ORC i turystycznej. Zgłoszenia będą przyjmowane 20 sierpnia, w godzinach 17-21. Wpisowe wynosi od 50 do 100 zł, w zależności od klasy, w której startuje jacht. Wyścigi będą rozgrywane w pobliżu molo w Brzeźnie i w Sopocie. Istnieje możliwość holowania jachtów bez silnika na zatokę i do mariny.


TYP: a3
0 0
Komentarze