Mistrzostwa Skiff & Dinghy: Nautica 450 poza podium

środa, 6 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
SkiffDinghy
W miniony weekend żeglarze rywalizowali w Mistrzostwach Skiff & Dinghy w Gdyni (2-3.08.2014). Na starcie pojawiło się 8 klas żeglarskich, wśród których najliczniejszą była Nautica 450 (Race i Fun) – aż 7 spośród 18 załóg wystartowało na tych właśnie łodziach, a obok nich klasy 505, Hornet, Laser 5000, Korsarz, Topper ISO i Omega. Wygrali Bartosz Makała i Łukasz Skrzycki na 505, zaś najlepszą załogą na Nautice 450 były Anna Szmul i Gabriela Murach, które wywalczyły w zawodach 6 miejsce.

Wiatr był tym razem bardzo kapryśny. Udało się rozegrać jedynie sobotnie wyścigi, pierwsze dwa przy dość dobrym wietrze, zaś pod koniec trzeciego etapu zmagań wiatr osłabł na tyle, że tylko 6 załogom udało się ukończyć start, a pozostałe załogi nie zdołały na czas dotrzeć do mety. W niedzielę wiatr praktycznie zanikł, uniemożliwiając tym samym dokończenie startów. Zwycięski team Makała/Skrzycki wygrał wszystkie trzy wyścigi przeprowadzone w sobotę, zarówno przekraczając jako pierwszy linię mety, jaki i po przeliczeniu punktów, gdyż Mistrzostwa były regatami przelicznikowymi.

W Mistrzostwach po raz kolejny wystąpiły wspólnie Anna Szmul i Gabriela Murach, ponownie płynąc jachtem Nautica 450 Fun. Wywalczyły tym razem 6 lokatę, będąc jednocześnie pierwsze w klasie Nautica 450 Fun. Kolejnymi załogami były sklasyfikowani na 8 miejscu Witold Małecki i Maciej Odważny (Nautica 450 Race) i na 11 lokacie – Marcin Bargański wraz z Piotrem Rasińskim (Nautica 450 Fun).

Organizatorem Mistrzostw Skiff & Dinghy był Yacht Klub „Stal” Gdynia. Na stronie klubu dostępna jest też pełna galeria zdjęć.