TYP: a1

Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017 zakończone

piątek, 18 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W dniach 11-14 sierpnia w Pucku odbywały się Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017. Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Paweł Tarnowski z FlexiStav Apotex Team oraz Michał Kaczmarek z Arfido.

 

[t][/t] [s]Fot. Bartosz Modelski[/s]

Po trzech dniach żeglarskiej rywalizacji na wodach Zatoki Puckiej i rozegraniu dwunastu wyścigów poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Polski 2017.

W klasie Delphia 24 OD pierwsze miejsce zajął Paweł Tarnowski z Flexistav Apotex Team z załogą w składzie: Tomasz Bączkiewicz, Łukasz Kiwer i Piotr Kucharski. Tytuł wicemistrza wywalczył Waldemar Sałata ze Star Telekom i jego team: Grzegorz Goździk, Krzysztof Mongird, Piotr Przybylski. Po brąz sięgnął Marcin Pietrzak z Auto Podlasie wraz z załogą: Michał Buszmicz, Marcin Dembowski, Paweł Tokarczyk.

Mistrzami Polski klasy Scandinavia Skippi 650 zostali Michał Kaczmarek z Wojciechem Marciniakiem i Wiktorem Mielcarkiem na Arfido, wicemistrzami Jarosław Wróblewski z Piotrem Wawrzewskim i Marcinem Murmyło na AMW, trzecie miejsce na podium wywalczył Marek Kloska z Grzegorzem Jaworskim i Natalią Jaworską na jachcie Hiab.

Zawodnicy mieli wymarzone warunki do startów, wiał wiatr w porywach do 24 węzłów, a rywalizacja o pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski toczyła się do ostatniego wyścigumówi Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Za nami udany start w Mistrzostwach w Pucku, ale sezon regatowy nie pozwala na chwilę odpoczynku i już koncentrujemy się na kolejnych regatach, które odbędą się w najbliższy weekend w Świnoujściu - dodaje Marcin Pietrzak z Auto Podlasie, który po zakończeniu Delphia Yachts Star Telekom Cup powrócił na pozycję lidera Pucharu Polski klasy Delphia 24 OD.

 

Tagi: regaty, Delphia 24 OD, Paweł Tarnowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922