TYP: a1

Mistrzostwa Polski Katamaranów

czwartek, 18 sierpnia 2016
Informacja prasowa
Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2016 to najważniejsze krajowe regaty dla katamaranów w tym sezonie. Mistrzostwa, które odbędą się w dniach 19 – 21 sierpnia organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopot oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. W regatach weźmie udział 40 dwukadłubowych jednostek, będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie 9 wyścigów dla każdej klasy.

Mistrzostwa Polski Katamaranów
Fot. Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO


Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje "latające" nad powierzchnią wody. W tegorocznych regatach wezmą również udział utytułowani zawodnicy z zagranicy, żeby rozpoznać akwen i przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata klasy A, które odbędą się w Sopocie.

Bardzo interesujące będą także wyścigi klasy Hobie Cat 16, w których startować będzie młodzież z UKS NAVIGO Catamaran Youth Team Poland. Załogi te walczą o medale Mistrzostw Polski oraz o eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które pod koniec tego roku odbędą się w Nowej Zelandii. Punktacja eliminacji jest bardzo wyrównana i właśnie kolejność na Mistrzostwach Polski zdecyduje, która załoga będzie reprezentować Polskę.

Mistrzostwa Polski Katamaranów
Fot. Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO


Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start godzina 11.30 w piątek, godzina 12.30 w sobotę i godzina 11.30 w niedzielę. W sobotę o godzinie 12.00 planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Zapraszamy!
Tagi: Mistrzostwa Polski Katamaranów, katamarany, Navigo, Sopot, zawody
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642