Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 zakończone

poniedziałek, 12 sierpnia 2019
Informacja prasowa

44 dwukadłubowe jednostki z całej Polski i zagranicy wystartowały w Mistrzostwach Polski Katamaranów Sopot 2019, które odbyły się w dniach 9-11 sierpnia br. W silnych i bardzo zmiennych warunkach wiatrowych Komisja Regatowa przeprowadziła 9 zaplanowanych wyścigów dla każdej z klas. Zawodnicy ścigali się w klasach: A, F-18, Open oraz Topcat (dla klasy Topcat regaty nie miały rangi Mistrzostw Polski).

[t][/t] [s]Foto: Rafał Czepułkowski FotoSurf[/s]

W klasie Topcat zwyciężyli Jarosław Wachowiak i Marek Śmiglak z JKW Poznań, przed Marianem Tobysem i Jakubem Drygasem TopCat-Team Polska oraz Piotrem Liszkiem i Malwiną Wilk TopCat-Team Polska.

W klasie Open dominowała młodzież. I miejsce zajęli Aleksandra Soczyńska i Filip Kokot z UKS NAVIGO Sopot, II miejsce zdobyli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka z UKS NAVIGO Sopot, a III miejsce wywalczyli Paweł Pepliński i Natan Hetmańczyk z klubu Port Mechelinki.

W klasie F-18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński YPK Warszawa, przed Arkiem Piernickim i Michałem Kraskowskim z UKS NAVIGO Sopot oraz przed Łukaszem Wroczyńskim i Rafałem Schleiferem UKS NAVIGO Sopot/LSYP ACTIVE.

W najliczniejszej klasie A (20 jednostek) I miejsce zdobył Tymoteusz Bendyk UKS NAVIGO Sopot, II miejsce wywalczył Dave Shaw - Nelson Yacht Club Nowa Zelandia, III miejsce zdobył Maciej Żarnowski z UKS NAVIGO Sopot. Mistrzostwo Polski w kategorii A-class CLASSIC zdobył Marek Żebrowski z UKS NAVIGO Sopot. Ponadto w tej klasie wyróżniono – pierwszego zawodnika w kategorii JUNIOR – Andrzeja Senkusa UKS NAVIGO Sopot, pierwszą KOBIETĘ – Ewę Górską UKS NAVIGO Sopot, pierwszego zawodnika w kategorii MASTER – Seweryna Krajewskiego UKS NAVIGO Sopot, pierwszego GRAND MASTERA – Jacka Noetzel UKS NAVIGO Sopot, pierwszego GREAT GRAND MASTERA – Vladislava Ptasnika ALT FZOT Czechy. Dla klasy A Mistrzostwa Polski były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Tradycyjnego łososia na grill regatowy ufundowała firma ALMAR. Były to ostatnie regaty organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO Sopot w tym sezonie żeglarskim. Zapraszamy na regaty katamaranów do Sopotu w roku 2020!