TYP: a1

Mini Transat 2013 - kolejne zmiany organizacyjne

środa, 6 listopada 2013
Nie będzie przystanku na Lanzarote, zawodnicy pożeglują z portu Sada prosto na Gwadelupę, zadecydowali organizatorzy regat samotników Mini Transat 2013. Start wyścigu jest zaplanowany na 12 listopada.

Podzielone początkowo na dwa etapy (Douarnenez - Lanzarote - Pointe-à-Pitre), regaty Mini Transat rozegrane zostaną jako jeden bieg na trasie od hiszpańskiego portu Sada do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie. Odcinek o długości 3600 będzie tym samym najdłuższym biegiem w historii Mini Transat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze jachty są spodziewane po drugiej stronie Atlantyku w okolicach 1 grudnia.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 listopada

5 listopada 1940 podniesienie polskiej bandery na ORP Piorun. Niszczyciel został wcielony do 10 Grupy Eskortowej stacjonującej w Greenock, a większość jego załogi stanowili marynarze ocaleni z załogi ORP Grom oraz polscy ochotnicy, którzy przybyli z Franc
wtorek, 5 listopada 1940
Z hiszpańskiego portu Sanxenxo wystartowała kolejna edycja regat Volvo Ocean Race.
sobota, 5 listopada 2005
Z Saint Malo wystartowały transatlantyckie tzw. Regaty Rumowe samotnych żeglarzy, ale na jachtach bez ograniczeń wielkości; na finiszu zwyciężył Michael Birch na "Olympus-Photo" o 1,5 minuty wyprzedzając Michaela Malinowskyego na "Kriterze V". W czasie re
niedziela, 5 listopada 1978
W Szczecinie rozpoczyna działalność Wydział Nawigacyjny Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni, zalążek późniejszej wyższej szkoły morskiej w tym mieście.
środa, 5 listopada 1947
Wybrano pierwsze po wojnie władze Gdańskiego Akademickiego Związku Morskiego z Mirosławem Sową jako prezesem.
poniedziałek, 5 listopada 1945