TYP: a1

Mini Transat 2013 - kod zielony

poniedziałek, 28 października 2013
Ambiance Port RhuOrganizatorzy regat Mini Transat 2013 zadecydowali wczoraj o zmianie koloru kodu na zielony, co oznacza, że żeglarze-samotnicy powinni rozpocząć wyścig przez Atlantyk w ciągu najbliższych 24 godzin.

Jeśli nic się nie zmieni, dziś w nocy lub jutro rano żeglarze wyruszą na południowy wschód, w kierunku Lanzarote. Na początek wyścigu prognozowany jest silny północno-zachodni wiatr, który następnie ma słabnąć, a później odkręcać na południowy zachód i znów przybierać na sile. Zmiana kierunku wiatru powinna nastąpić w momencie, kiedy flota będzie mijać Przylądek Finisterre.

Żeglarze oczekują na rozpoczęcie regat od 13 października, jednak plany krzyżują im złe warunki pogodowe. Organizatorzy, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, przekładają start wyścigu do czasu aż pogoda się ustabilizuje.

Źródło: www.minitransat.fr
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920