TYP: a1

Międzyzdrojska Błękitna Wstęga Zalewu Szczecińskiego

czwartek, 18 lipca 2013
Informacja prasowa
Burmistrz Gminy Międzyzdroje oraz Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński serdecznie zapraszają żeglarzy do wzięcia udziału w regatach: Międzyzdrojska Błękitna Wstęga Zalewu Szczecińskiego. Regaty na trasie Trzebież – Wapnica odbędą się w dniu 7 sierpnia 2013 roku.

Zawiadomienie o regatach dostępne jest na stronie www.blekitnawstega2013.sailingnet.pl. Poprzez tę stronę można też dokonać zgłoszenia on-line do regat. Jachty, które dokonają zgłoszenia do dnia 31 lipca 2013 zwolnione będą z wpisowego „od jachtu”, a członkowie załóg wezmą udział w loterii ponad 80 nagród i upominków marki Henri Lloyd. Procedura rejestracji jest bardzo prosta. Wystarczy kliknąć na ikonkę pod napisem „zgłoszenia online”. Wyświetli się lista zgłoszonych jachtów. Należy kliknąć zakładkę „+FORMULARZ ONLINE” i wypełnić proste zgłoszenie. Zgłoszony jacht zostanie automatycznie dodany do listy. Wdrukowane zgłoszenie będzie czkało na podpis kapitana w terminie ostatecznych zgłoszeń, w miejscu wskazanym w zawiadomieniu o regatach.

Jachty startujące w regatach podzielone będą na 7 grup: 3 grupy dla jachtów z KWR, 1 grupa dla jachtów z ORC, 2 grupy dla jachtów bez pomiaru i 1 grupa dla jachtów mieczowych i wielokadłubowych. Jacht, który pierwszy przekroczy metę otrzyma tytuł Najszybszego Jachtu Zalewu Szczecińskiego sezonu 2013. Liczba jachtów biorących udział w regatach, z uwagi na pojemność Mariny Wapnica, ograniczona jest do 50. O prawie startu w regatach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Po zakończeniu regat w Wapnicy odbędzie się piknik żeglarski "Międzyzdroje z drugiej strony – od Zalewu Szczecińskiego". W programie pikniku między innymi: koncert zespołu Coverband, zabawa przy muzyce z udziałem DJ-a, połączony z degustacją drinków pokaz barmański oraz wiele innych atrakcji. Termin regat nie jest przypadkowy. 6-go sierpnia na Zalewie Szczecińskim, podziwiać będzie można paradę żaglowców biorących udział w tegorocznych regatach the Tall Ships Races. Nic prostszego jak po paradzie zatrzymać się na noc w Trzebieży, a rano wystartować w regatach. Dobra zabawa gwarantowana.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920