Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show

poniedziałek, 26 września 2016
Redakcja/MF
Już w październiku w Warszawie odbędzie się największe w Polsce wydarzenie turystyczne - Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show. Na targi zapraszamy od 14 do 16 października 2016 do Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

World Travel Show


World Travel Show to miejsce spotkań dla wszystkich miłośników podróży dalekich i bliskich. To możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w turystyce, ciekawymi miejscami i znakomita okazja do spotkania ze znanymi podróżnikami. Bogaty program imprez towarzyszących pozwoli wszystkim odwiedzającym spędzić aktywny weekend pełen ciekawych dyskusji i inspiracji podróżniczych. Powierzchnia wystawiennicza obejmuje 6 hal i wynosi ponad 143.000 m2, a same Targi podzielone będą na cztery salony tematyczne: salon turystyczny (Travel), sportów wodnych (Watersport), wędkarsko-myśliwski (Fishing & Hunting) oraz caravaningowy (Camper).

W salonie Travel czekają na odwiedzających m. in. stanowiska touroperatorów, biur podróży, państw i regionów (m. in. prezentować się będą Seszele, Węgry, Ukraina, Rumunia, Chorwacja, Indonezja, Meksyk, Malawi, Peru, Argentyna, Chiny, Filipiny, Panama), hoteli, moteli i pensjonatów, przewoźników i produktów regionalnych.

Dział Watersport zaprasza na stanowiska z jachtami, łodziami żaglowymi, katamaranami, kajakami, sprzętem i akcesoriami, sprzętem motorowodnym, windsurfingowym czy kitesurfingowym oraz elektroniką. Prezentować się będą także firmy oferujące usługi szkutnicze czy szkółki żeglarskie.

Salon Fishing & Hunting to bogata oferta wędek, akcesoriów i odzieży wędkarskiej oraz turystyki wędkarskiej, broni palnej i amunicji, broni białej i łuków, mebli, odzieży i akcesoriów oraz sprzętu turystycznego i jeździeckiego.

W dziale caravaningowym odwiedzający będą mogli obejrzeć campery, przyczepy campingowe , wyposażenie campingowe i turystyczne, domki holenderskie, a także poznać ofertę pól campingowych oraz wydawnictw branżowych.

World Travel Show

Jednak World Travel Show to nie tylko stoiska targowe. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie gala Jachty 2016 prowadzona przez Mateusza Kusznierewicza (sobota, 15.10 o godz. 18). Oprócz tego zaplanowano Galę 7 Cudów Polski prowadzona przez Martynę Wojciechowską (14.10, godz. 18) oraz spotkania z podróżnikami. Gościem specjalnym targów będzie podróżnik Aleksander Doba, który opowie o swoich niezwykłych morskich ekspedycjach, pokaże zdjęcia i zaprezentuje zwiedzającym oceaniczny kajak „Olo”. Targom towarzyszyć będą także wystawy fotograficzne: o Ryszardzie Kapuścińskim, zdjęć Marcina Kydryńskiego z Afryki, Anity Andrzejewskiej z Iranu i inne, warsztaty fotograficzne, występy taneczne i muzyczne i wiele innych atrakcji.

Targi odbywać się będą w piątek i sobotę, 14 i 15 października w godz. 10 – 17, w niedzielę, 16 października w godz. 10 – 16.

Więcej informacji na http://worldtravelshow.pl/
Tagi: World Travel Show, targi, sporty wodne, caravaning, wędkarstwo, turystyka, podróże
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940