TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN

piątek, 2 marca 2012
Jerzy Henke
W najbliższy weekend, 3-4 marca odbędą się Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN. Regaty odbędą się na jeziorze Niegocin na Mazurach. Bazą zawodników będzie Gospoda Pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie.

Przewidywany jest udział dużej ilości zawodników, gdyż w tym sezonie w całej Europie nie było dobrych warunków i rozegrano bardzo mało regat. W Polsce są to dopiero trzecie regaty seniorów. Normalnie o tej porze rozegranych jest w Polsce już co najmniej osiem regat. Wszyscy zawodnicy są „głodni” lodu i wyścigów.

Do bazy regat w Rydzewie już dotarło dwóch Szwedów i czterech Estończyków. Jutro spodziewamy się jeszcze przyjazdu Niemców i Holendrów. To będą prawdziwie międzynarodowe mistrzostwa.

Jutro zaczyna się dzień treningowy. Dzisiaj odbyło się badanie lodu przez komisję techniczną i wielu zawodników. Lód jest bardzo wyboisty, z dużymi plamami płytkiego śniegu i małymi, płytkimi kałużami wody. Grubość lodu waha się od 30-tu do 60-ciu centymetrów. Prognozy są optymistyczne. W czasie dwóch dni do regat lód będzie zapewne osuszony przez silny wiatr i dodatnie temperatury. Na sobotę prognozy wiatrowe przewidują dość silny wiatr o prędkości 5-8 m/s. Na niedzielę przewidywany jest wiatr o trochę mniejszych prędkościach.

Komisja sędziowska może mieć problemy z ustawieniem długiej trasy, gdyż Niegocin jest poszatkowany lodowymi przełomami.

Jerzy Henke
Komandor
Polskiej Floty Bojerowej DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891