TYP: a1

Marcin Rudawski mistrzem Europy w klasie Laser Radial

poniedziałek, 9 października 2017
Redakcja/MF

Marcin Rudawski po raz siódmy w swojej karierze został mistrzem Europy w klasie Laser Radial. W klasie Laser Standard 21. miejsce zajął Filip Ciszkiewicz, a Agata Barwińska 24. w Radial. Regaty odbyły się w Barcelonie.

[t][/t] [s]Fot. Materiały prasowe[/s]


W niedzielę, która była ostatnim dniem mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn udało się przeprowadzić po dwa zaplanowane na ten dzień wyścigi w każdej flocie. Regaty miały formułę otwartą, więc brali w nich udział także żeglarze spoza Europy. Łącznie wzięło w nich udział 318 zawodników z 49 krajów.


Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) wygrał pięć z jedenastu wyścigów i wyprzedził o 15 punktów Hiszpana Marcelo Cairo Assenza i o 22 Greka Dimitrisa Papadimitriou. W rywalizacji kobiet Agata Barwińska ostatecznie zajęła 24. pozycję. Wygrała Holenderka Marit Bouwmeester przed Dunką Anne-Marie Rindom oraz Greczynką Vasileią Karachaliou.
W Katalonii odbywały się też mistrzostwa Europy klasy Laser. Najlepszy z Polaków Filip Ciszkiewicz zakończył regaty na 21. pozycji. Zwyciężył Brytyjczyk Nick Thompson, przed Włochem Francesco Marraiem oraz Nowozelandczykiem Andrew Mckenzie.

 

Tagi: regaty, mistrzostwa Europy. Laser Radial, Marcin Rudawski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 września

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911