TYP: a1

Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Kubryk

czwartek, 10 maja 2018
Informacja prasowa

Miłośników szant zapraszamy jak co roku w maju na Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Kubryk". Już w przyszły piątek rozpocznie się XXXIV edycja spotkań, podczas której wystąpi plejada znanych artystów wykonujących najbardziej klasyczny gatunek pieśni morza.

 

Będziemy mogli wsłuchać się w prawdziwie rybackie i wielorybnicze klimaty dzięki melodiom inspirowanym folkiem irlandzkim, szkockim, angielskim i bretońskim. Stali bywalcy dobrze wiedzą jakiej atmosfery należy się spodziewać, gdy ze sceny brzmią wyłącznie akustyczne instrumenty typowe dla epoki wielkich żaglowców: anglo-koncertina, bodhran, drumla, flażolety, gitara, mandolina, skrzypce...

W ubiegłych latach „Kubryk” swoją obecnością wspierało również wielu zagranicznych mistrzów gatunku m.in. Ken Stephens, Bob Lewis, John Vincent, Ian Woods, Graham Metcalfe, BOSUN'S CALL (Anglia), Johan Juckers, Jos Hollander, IRISH STEW (Fryzja), Pat Sheridan (Irlandia). Niestety w tym roku budżet imprezy nie pozwolił na zaproszenie gości z tak daleka. Niezmiennie jednak nie zabraknie naszych rodowitych klasyków gatunku - będą i Cztery Refy, i North Wind, będzie Flash Creep i oczywiście uwielbiani Old Marinners i inni. Zespół Sąsiedzi przywiezie swoją najnowszą płytę "W kieszeni dolar" .


Program

piątek, 18 maja 2018, STARA SZKUTNIA, ul. Wólczańska 40/42, godz. 20:00

KONCERT INAUGURACYJNY W STAREJ SZKUTNI
Wystąpią (przewidywana kolejność):

CZTERY REFY
GUMOWE SZEKLE
NORTH WIND
OLD MARINNERS


piątek, 18 maja 2018, KEJA PUB, ul. Kopernika 46, godz. 21:00

KONCERT INAUGURACYJNY W KEI
Wystąpią (przewidywana kolejność):

CZTERY REFY
OLD MARINNERS
FLASH CREEP
GUMOWE SZEKLE

sobota, 19 maja 2018, Duże Kino ŁDK, ul. Traugutta 18, godz. 16:00

JUŻ WYPŁYWA STATEK W MORZE
Wystąpią (przewidywana kolejność):

CZTERY REFY
FLASH CREEP
PERŁY I ŁOTRY
- przerwa
SĄSIEDZI
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

sobota, 19 maja 2018, Duże Kino ŁDK, ul. Traugutta 18, godz. 20:00

KIEDY Z MORZA WRACA JACK
Wystąpią (przewidywana kolejność):

GUMOWE SZEKLE
NORTH WIND
PERŁY I ŁOTRY
- przerwa
SĄSIEDZI
CZTERY REFY
ALL HANDS

Uwaga: Każdy koncert jest inny, utwory nie powtarzają się, wykonawcy biorący udział w dwóch koncertach przedstawią inny repertuar.


Bilety można już kupić przez internet na www.joter.pl Na każdy z koncertów obowiązuje inny bilet. Bilety są numerowane, miejsca nie. I koncert -25 zł, II koncert - 35 zł.

Zakup biletu przez internet do Keja Pubu nie gwarantuje miejsca przy stoliku. Rezerwacji miejsc należy dokonać telefonicznie (tel. 609 152 420) podając numer opłaconego zamówienia lub nazwisko.

Biuro Organizacyjne (na I piętrze przed wejściem do Dużego Kina ŁDK, ul. Traugutta 18) czynne będzie 19.05 od godz. 15:00.

Cena biletu na koncert w Starej Szkutni wynosi 30 zł. W tej samej cenie jest bilet na koncert w Keja Pubie. Bilety na piątkowe koncerty można także nabyć w tradycyjny sposób w miejscach koncertów w godzinach otwarcia lokalu
 

Tagi: szanty, festiwal, kubryk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882