TYP: a1

Letni obóz dla młodych miłośników morza

czwartek, 17 stycznia 2013
Informacja prasowa
„Morświn 2013" to pierwszy letni obóz edukacyjny dla młodzieży, na którym gimnazjaliści i licealiści z całego kraju będą poznawać zagadnienia z szeroko rozumianej oceanografii. Jest to projekt non-profit organizowany przez ZHP Polkowice przy współpracy z organizacjami i instytucjami związanymi z morzem i edukacją morską.

Obóz odbędzie się w sierpniu nad Bałtykiem. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych miłośników morza oraz życia morskiego. Zajęcia obozowe będą prowadzone przez specjalistów i nastawione na naukę w zabawie oraz podczas rekreacji. Tematy tych zajęć będą dotyczyć biologii morza, ekologii, geografii, geologii, chemii morza oraz fizyki morza. Obóz będzie bardzo różnił się od lekcji szkolnych. Organizatorzy stawiają na przygodę, rekreację, zabawę, eksperymenty, warsztaty w terenie, gry, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz projekty realizowane w małych grupach przez uczestników. Przewidziano też wycieczki w ciekawe miejsca związane z wodą, morzem i zwierzętami morskimi, jak Akwarium Gdyńskie, Ocean Park we Władysławowie oraz Fokarium Stacji Morskiej w Helu. Chodzi o to, aby każdy uczestnik miło wspominał obóz jednocześnie wynosząc z niego konkretną wiedzę oceanograficzną.

Dodatkowo w programie przewidziano m.in. warsztaty fotograficzne - fotografowanie dzikiej przyrody, warsztaty krótkofalarskie – nawiązywanie łączności radiowych ze statkami, stacjami badawczymi oraz wyspami. WWF Polska przeprowadzi zajęcia o ich programach ochrony ssaków morskich w Polsce. Instruktorzy z Centrum Techniki Nurkowej „Piórewicz” z Gdyni nauczą uczestników podstaw bezpiecznego nurkowania z rurką (snorkeling) oraz opowiedzą o odkrywaniu bałtyckich wraków i skarbów. Wszyscy uczestnicy wezmą też udział w kursie pierwszej pomocy poszerzonym o wiedzę i umiejętności przydatne nad wodą i w wodzie.

Na obóz może się zgłosić każdy w wieku 13-18 lat, kto jest zainteresowany oceanografią lub tematami z nią związanymi. Rekrutacja już się rozpoczęła. Jest tylko 35 miejsc, więc chętni muszą się spieszyć. Więcej informacji o projekcie „Morświn 2013” oraz jak się na niego zgłosić na: www.facebook.com/morswin2013.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 June

Grant Dalton na "NZ Endeavour" wygrywa w Southampton 6 edycję Whitbread Race.
piątek, 3 czerwca 1994
Na Atlantyku podczas regat Operation Sail tonie żaglowiec "Marques".
niedziela, 3 czerwca 1984
Z Gdyni w rejs na Islandię wyruszył s/y "Opal" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; jacht powrócił do Świnoujścia 17 lipca po przebyciu 3558 Mm.
poniedziałek, 3 czerwca 1968
Wodowanie "Columbii", pierwszego jachtu klasy 12-metrowej, który zdobył Puchar Ameryki.
wtorek, 3 czerwca 1958
Urodził się Marek Szurawski, najwiekszy polski szantymen, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor artykułów prasowych i książki o szantach i szantymenach.
czwartek, 3 czerwca 1948
Z Wysp Kanaryjskich wyruszył w podróż na kajaku Franz Romer; dotarł do Antyli po 88 dniach spedzonych na morzu. Zaginął na morzu w próbie przejścia następnego etapu z Antyli do Nowego Jorku.
niedziela, 3 czerwca 1928