TYP: a1

Kurs na wodę!

poniedziałek, 23 lipca 2018
Informacja prasowa

Z okazji Zlotu ZHP 2018 Centrum Wychowania Morskiego ZHP, wraz z Grupą Energa, sponsorem żaglowca Zawisza Czarny, przygotowują konkurs nie tylko dla harcerzy, promując wychowanie wodne i zachowania proekologiczne.

Konkurs „Kurs na wodę” będzie miał dwie odsłony: jedna odbędzie się na Zlocie i skierowana jest do jego uczestników, którzy, aby zdobyć nagrody, będą musieli poszerzyć swoją wiedzę o żeglarstwie, ekologii i bezpieczeństwie nad wodą. Druga, internetowa część konkursu otwarta jest dla wszystkich chętnych: klubów żeglarskich i sportowych, kół, stowarzyszeń i drużyn, które prowadzą wychowanie wodne. To propozycja skierowana szczególnie do tych środowisk, które pracują z dziećmi i młodzieżą ucząc żeglowania na Optymistach.

 

Zasady są proste: należy wykonać zdjęcie, nanieść na nie odpowiednie hasło i taką grafikę umieścić w portalu Facebook z odpowiednimi #tagami. Grafika ma zachęcać do zachowań proekologicznych nad wodą, a na zdjęciu powinien pojawić się Optymist. 25 najbardziej kreatywnych, przekonywujących i trafnych grafik zostanie nagrodzona paczką, w której znajdą się dwa żagle do Optymista, ufundowane przez Grupę Energa.

„Na małej łódce, takiej jak Optymist, młody człowiek może wszystko zrobić sam. Uczy się odpowiedzialności za siebie i sprzęt, poznaje zasady i nabiera wprawy w żeglowaniu- mówi komendant CWM ZHP hm. Rafał Klepacz.- To wspaniałe przygotowanie do dalszej nauki i właśnie dlatego, wraz z Grupą Energa, chcemy wspierać środowiska które pracują w ten sposób.”

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej CWM ZHP: [REGULAMIN].

Zapraszamy do udziału!

Tagi: konkurs, optymisty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930