TYP: a1

Kryształowy Żagiel – przed nami jubileuszowe rozdanie

poniedziałek, 8 października 2018
Informacja prasowa/Tomasz Falba

Rusza kolejna, dziesiąta już, edycja Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego Kryształowy Żagiel. Kandydatów zgłaszać można do 10 października. 

[t][/t] [s]Fot. Tadeusz Lademann[/s]

Kryształowy Żagiel to doroczna nagroda PoZŻ dla najlepszych żeglarzy Pomorza w danym roku. W 2018, decyzją Zarządu PoZŻ, przyznana zostanie w kategoriach:

Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2018

To nagroda dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób (niekoniecznie finansowo) wspierają pomorskie żeglarstwo, zarówno dla osób fizycznych, jak i instytucji czy firm.

Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2018

To nagroda za najciekawsze wydarzenie żeglarskie na Pomorzu w roku 2018 – nie tylko dla regat, ale również zlotów, spotkań, jubileuszów czy jakichkolwiek innych akcji.

Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2018

To nagroda za rejs – bliski i daleki, morski i śródlądowy, samotny i załogowy, byle ciekawy i nietuzinkowy.

Pomorski Żeglarski Klub Roku 2018

To nagroda za działalność klubową w roku 2018 – za organizację regat, rejsów i innych projektów żeglarskich.

Pomorski Żeglarski Talent Roku 2018

To nagroda dla najmłodszych żeglarzy, którzy swoją postawą udowodnili już na co ich stać – zdobywając medale we wszelkiego rodzaju regatach albo wyróżniając się w żeglarstwie w jakikolwiek inny sposób.

Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2018

To nagroda dla wychowawców, nauczycieli, szkół, klas, szkółek – słowem tych, którzy na co dzień edukują w zakresie żeglarstwa.

Pomorski Żeglarski Trener Roku 2018

Pomorska Żeglarka Roku 2018

Pomorski Żeglarz Roku 2018 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego

To nagrody dla tych trenerów, żeglarzy i żeglarek z Pomorza, którzy w 2018 roku zasłużyli na miano najlepszych.

Warto nadmienić, że Pomorski Żeglarski Talent Roku 2018 zostanie przyznany trzem osobom. Każda z nich, poza tradycyjną statuetką, otrzyma dodatkowo tysiąc złotych ufundowanych przez prezesa PoZŻ Bogusława Witkowskiego.

Do zgłaszania kandydatur zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności zaś kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 10 października.

Przy zgłaszaniu kandydatur warto pamiętać, że nagrody nie są przyznawane wyłącznie w żeglarskie morskim, ale również śródlądowym i lodowym.

Nominowani w poszczególnych kategoriach ogłoszeni zostaną 23 października. Wybierze ich, jak co roku, kapituła, której przewodniczyć będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureatów poznamy 30 listopada, podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która tym razem odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Regulamin nagród oraz zgłoszenie pobrać można poniżej:

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

 

Wypełnione wnioski wysyłać należy na adres: andrzej.mielicki@pozz.org.pl.

 

  

 

Tagi: nagroda, Kryształowy Żagiel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898