TYP: a1

Konkurs Programu Edukacji Morskiej „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ przedłużony do 22 maja

sobota, 12 maja 2012
Informacja prasowa
Kto nie zgłosił się jeszcze do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, ma na to czas do 22 maja! Przed każdym z uczestników stoi szansa wygrania fantastycznej nagrody – laureaci konkursu wypłyną w tygodniowe wakacyjne rejsy na pokładach jachtów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Konkurs „Wszyscy dbamy o Bałtyk“ realizowany jest przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Gdańsku oraz Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy pod opieką nauczyciela prowadzącego mają za zadanie odpowiedzieć na cztery pytania zamknięte i napisać krótką pracę na temat: "Jak dbając o wodę w swoim najbliższym otoczeniu, dbam o Bałtyk". Celem konkursu jest uświadomienie współodpowiedzialności każdego mieszkańca Polski za czystość wody w Morzu Bałtyckim.

„Czy wiecie, że prawie 100% wód w Polsce trafia do Morza Bałtyckiego? Tak, płynąca niedaleko Waszego domu rzeka lub nawet rzeczka też. Każdy z nas ma wpływ na czystość wody. Napiszcie o tym, jak Wy dbacie o Bałtyk i wygrajcie fantastyczną nagrodę: tygodniowy rejs na jachtach Programu Edukacji Morskiej” – do udziału w konkursie zachęca pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej Mateusz Kusznierewicz Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.

Nagrodami dla autorów najlepszych prac będą tygodniowe wakacyjne rejsy po Zatoce Gdańskiej i Zalewie Wiślanym na jachtach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku! Laureaci wezmą także udział w całodniowym szkoleniu w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i w tamtejszym fokarium. W trakcie rejsu gimnazjaliści będą uczyć się sztuki żeglarskiej pod okiem wykwalifikowanych sterników oraz odwiedzą wiele znanych miejscowości, lokalnych muzeów i ciekawych obiektów.

Patronat medialny nad konkursem „Wszyscy dbamy o Bałtyk” objęła Gazeta Wyborcza Trójmiasto, magazyn e! stilo oraz dwutygodnik Victor Gimnazjalista. Sponsorami nagród są Ferrero Polska – producent Kinder Mlecznej Kanapki oraz Grupa LOTOS.

Na zgłoszenia czekamy do 22 maja!

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.programedukacjimorskiej.pl w zakładce Konkursy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971