TYP: a1

Konferencja "Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu"

środa, 13 stycznia 2016
Informacja prasowa
Konferencja Bezpieczeństwa 2016 organizowana przez Komisję Żeglarstwa Morskiego PZŻ i Pomorski Związek Żeglarski odbędzie się 19 marca 2016 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Konferencja ma charakter otwarty i udział w niej jest bezpłatny. Zgłoszenia już od dzisiaj.


Fot. Łukasz Głowala

Przed rokiem PoZŻ wrócił do tradycji organizowania konferencji bezpieczeństwa. Sympozjum „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania” odbyło się w Gdyni 11 kwietnia 2015 r. W tym roku na spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu” KŻM PZŻ i PoZŻ zapraszają do Gdańska.

Wśród prelegentów autorytety w swoich dziedzinach. Sędzia Michał Meissner wyjaśni zasady postępowania w sprawach wypadków i incydentów morskich. Dyrektor Szkoły Morskiej Alfred Naskręt opowie o żeglarstwie zawodowym. Dr inż. Jan Młynarczyk z Politechniki Gdańskiej o bezpieczeństwie eksploatacyjnym jachtów w aspekcie fizycznym i prawnym. Kpt. j. Tomasz Maracewicz, w latach 2010-2014 komendant CWM ZHP w Gdyni, będzie mówił o stereotypach i zagrożeniach jachtu widzianych z mostka statku handlowego. Żeglarz regatowy i morski Michał Korneszczuk o bezpieczeństwie rozgrywania regat na Zatoce Gdańskiej. Dyrektor SAR Marek Długosz o zasadach współdziałania w akcjach ratowniczych. Kpt. ż.w. Zbigniew Wyganowski z Urzędu Morskiego w Gdyni wyjaśni rolę Urzędu w systemie bezpieczeństwa żeglarstwa morskiego.

Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny. Można się zgłaszać telefoniczne (605 553 413, w godz. 8-16) lub mailowo (ilona.miluszewska@pozz.org.pl) do 25 lutego 2016 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, adresu mailowego i numeru telefonu.

Partnerem konferencji jest Narodowe Muzeum Morskie i miasto Gdańsk.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871