TYP: a1

Kolejna projekcja w "Kinie pod żaglami" - żagle w służbie nauki

czwartek, 14 listopada 2013
Informacja prasowa
W czwartek 14 listopada o godz. 17 w siedzibie POZŻ w Gdyni odbędzie się trzecie spotkanie w ramach cyklu „Kino pod żaglami”. Zaprezentowany zostanie film „Oceania - morskie laboratorium” opowiadający o pracy żaglowca „OCEANIA” - statku badawczego Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Gościem specjalnym będzie dr hab. profesor nadzwyczajny IO PAN pani Joanna Szczucka, która opowie o projektach realizowanych na tej jednostce. Na spotkaniu obecni będą również uczestnicy wypraw na „OCEANII”.

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Wstęp wolny.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze