TYP: a1

Kobieca załoga w Volvo Ocean Race

poniedziałek, 13 października 2014
Informacja prasowa
Po raz pierwszy po ponad dekadzie w Volvo Ocean Race startuje załoga kobieca. Team SCA wypływa z Alicante w Hiszpanii, aby rozpocząć zmagania w najbardziej prestiżowym wyścigu żeglarskim.Przez kolejne 9 miesięcy dziewczyny polegać będą na trzech rzeczach - niezawodności odzieży technicznej Helly Hansen, swoim profesjonalnym umiejętnościom i swojej łodzi.

Nie bez powodu regaty Volvo Ocean Race nazywane są Mount Everestem zawodów żeglarskich – od ich premiery w 1973 roku Helly Hansen – norweski producent odzieży żeglarskiej – wyposaża najdzielniejszych śmiałków, którzy przystępują do zmagań w tym wyścigu. W tym roku Helly Hansen w pełni wyposaża w odzież żeńską załogę SCA, co jest powodem do dumy i znaczącym momentem w historii norweskiej marki odzieży żeglarskiej Team SCA tworzy 14 wykwalifikowanych I doświadczonych kobiet. Stały się one inspiracją dla projektantów Helly Hansen, którzy uwzględniając naturalne warunki ciała kobiety i dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe w trakcie wyścigu Volvo Ocean Race – zaprojektowali kolekcję damskich sztormiaków, spodni, kombinezonów i butów żeglarskich.

Trasa 38,739 mil morskich to nieustające zagrożenie dla żeglarzy – od kruszącego łodzie lodu południowego oceanu aż po niespodziewane tropikalne cyklony Oceanu Indyjskiego. Podczas regat damski team SCA zmierzy się z sześcioma męskimi załogami, żeglując dookoła świata przez 9 miesięcy, spędzając na morzu nawet do 25 dni bez przerwy. Helly Hansen zaprojektowało każdy centymetr odzieży dla załogi SCA uwzględniając specyfikę anatomii kobiety. Projektując kolekcję uwzględnili nie tylko najwyższą jakość i innowacyjne technologie wodoodpornej i wiatroszczelnej oddychającej membrany Helly TechProfessional ale nie zapomnieli też przy tym o kobiecym designie odzieży.Klasyczne morskie błękity połączone są w uniformach z elementami malinowego różu – taka kolorystyka podkreśla jedność załogi a jednocześnie zapewnia im dobrą widoczność na pokładzie przy wzburzonym morzu. Elementy kolekcji można swobodnie łączyć nie tracąc spójności stylu a jednocześnie zapewniając najwyższą wytrzymałość podczas najcięższych wyzwań jakie morze stawia żeglarzom. "Stworzyliśmy naszą pierwszą w historii damską kolekcję odzieży żeglarskiej tak, aby była symbolem stylu bez utraty jakości" - mówi Erik Burbank, z-ca prezesa globalnego marketingu Helly Hansen. "Załoga SCA zmierzy się z każdym wyobrażalnym środowiskiem morskim – od południowego oceanu po Ocean Indyjski. Nasze wyposażenie ma zapewnić im bezpieczeństwo i widoczność na pokładzie i za burtą".

SCA wybrało Helly Hansen jako oficjalnego partnera ubierającego załogę Volvo Race. Kryteria jakimi się kierowało to przede wszystkim wiodące technologie i skandynawskie wzornictwo marki. Helly Hansen spełnia wszystkie wymagania związane z dziewięciomiesięcznym rejsem - szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termo aktywnej i obuwia – ale również znakomita kolekcja odzieży life stylowej inspirowanej żeglarstwem.

"Załoga SCA surowo testowała Helly Hansen już od momentu rozpoczęcia treningów żeglarskich na początku 2013 roku" - mówi Richard Brisius, SCA. "Pracowaliśmy z nimi, aby stworzyć wyjątkową kolekcję damskiej odzieży żeglarskiej. Ta kolekcja musi zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami i będzie odgrywać najważniejszą rolę w osiągnięciu najlepszych wyników naszej załogi".

Helly Hansen zaprojektowało również dedykowaną SCA odzież dla profesjonalistów wspierających team na lądzie oraz dla kibiców załogi – ta kolekcja Helly Hansen dostępna będzie online oraz w pawilonie SCA na każdym etapie wyścigu Volvo Ocean Race.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922