TYP: a1

ISAF przyznał Gdyni organizację Młodzieżowych Mistrzostw Świata

czwartek, 3 marca 2016
Redakcja/MF
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata ISAF w 2019 roku odbędą się w Gdyni. Jak poinformowali przedstawiciele ISAF, Gdynia jest dynamicznym, nowoczesnym miastem z doświadczeniem w organizacji wielkich, światowych imprez, a lokalizacja Mariny Gdynia daje uczestnikom możliwość korzystania ze wszystkich żeglarskich i turystycznych atrakcji i udogodnień.


Fot. Christophe Launay / World Sailing


Impreza odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2019. O lokalizację Mistrzostw z Gdynią rywalizowały Lelystad (Holandia) i Szanghaj (Chiny).

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata to impreza prestiżowa i wymagająca dużego nakładu pracy. Po raz pierwszy mistrzostwa zostały zorganizowane w 1971 roku w Szwecji. Rekordzistą medalowym w imprezie jest Francja, która do tej pory zdobyła ich 76 (28 złotych, 30 srebrnych I 18 brązowych). Zawodnicy, którzy odnieśli największe sukcesy w historii mistrzostw to Sally Cuthbert z Wielkiej Brytanii i Polka Zofia Klepacka.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851