TYP: a1

Impuls dla Przywidza

czwartek, 16 lutego 2017
Informacja prasowa/Tomasz Falba

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w tym roku w Przywidzu. 15 lutego zawarte zostało porozumienie o organizacji obu imprez.

[t]Wójt Marek Zimakowski (z lewej) oraz  prezes Bogusław Witkowski[/t] [s]Urząd Gminy w Przywidzu[/s]

Porozumienie podpisali w Przywidzu wójt gminy Przywidz Marek Zimakowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

- To będzie znakomita okazja nie tylko do promocji żeglarstwa - przekonuje prezes Witkowski. - Ale również żeglarskich walorów gminy Przywidz.

Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza, na którą składają się m.in. spotkania ze znanymi żeglarzami, projekcje filmów żeglarskich, prezentacja wystaw i zabawa na symulatorach żeglarskich. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.

Wydarzenie – skierowane do lokalnych społeczności – organizowane jest co roku przez Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu miejscowych władz samorządowych. Do tej pory Święto Żeglarstwa odbyło się w Wejherowie, Tczewie i Kartuzach.

Finałem imprezy będzie Pomorska Gala Żeglarska, podczas której prezentowani są najlepsi żeglarze regionu, honorowani „Kryształowym Żaglem” – nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

- Mamy nadzieję, że tego rodzaju impreza będzie stanowiła impuls do rozwoju żeglarstwa na terenie naszej gminy - mówi wójt Zimakowski. - Mamy ku temu świetne warunki.

 

Gmina Przywidz liczy ok. 6 tysięcy mieszkańców. Sam Przywidz, pięknie położony nad Jeziorem Przywidzkim, jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Pomorza.

Zarówno Święto Żeglarstwa, jak i Pomorska Gala Żeglarska odbędą się 2 grudnia w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Przywidzu.

Podczas spotkania ustalono również, że w ramach przygotowania do wydarzenia dzieci i młodzież z gminy Przywidz wewezmą udział w bezpłatnych rejsach żaglowcem „Zawisza Czarny”, które organizuje co roku we wrześniu PoZŻ w kolejnych odsłonach projektu „Pomorze na morze”.

Tagi: Przywidz, Święto Żeglarstwa, Pomorska Gala Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
Juliusz R. 0górkowski: święto żeglarstwa w grudniu? coś się komuś chyba pop...
sobota, 18 lutego 2017, 9:28 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877