TYP: a1

III Seminarium Morskiego Stowarzyszenia Regatowego

poniedziałek, 10 stycznia 2011
Michał Korneszczuk
X-35 @ KiWo2009
X-35 @ KiWo2009 (Fotografie C.B.)

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na kolejne seminarium w sezonie zimowym 2010/11, które odbędzie się wyjątkowo w czwartek 13.01.2011 o godzinie 18, tym razem w Restauracji Jacht Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.W programie seminarium znajdują się następujące punkty:

1. Bieżąca ankieta MSR – prezentacja wyników
W tej części będą również poruszane sprawy bieżące Stowarzyszenia, propozycje kolejnych tematów i dyskusja wyników ankiety.

2. Wykresy biegunowe prędkości jachtu w świadectwach ORC – Jarosław Górski
Wykresy biegunowe jachtów są podstawowym narzędziem taktyka jachtowego i znajdują się na każdym jachcie regatowym. Dzięki nim wiadomo np. kiedy należy wykonać zwrot aby osiągnąć znak i czy jacht płynie z optymalną prędkością. Elementy wykresu biegunowego znajdują się na każdym świadectwie ORC. Mierniczy ORC przedstawi jak należy je odczytywać i pokaże w jaki sposób można wykorzystać je na trasie regat.

3. Przepisy Regatowe części II – Barbara Grabarz
Sędzia z uprawnieniami państwowymi przedstawi wybrane zagadnienia części 2: GDY JACHTY SIĘ SPOTYKAJĄ, Przepisów Regatowych Żeglarstwa. Przepisy Części 2 mają zastosowanie pomiędzy jachtami żeglującymi w lub w pobliżu obszaru regatowego, które zamierzają być w wyścigu, są w wyścigu lub były w wyścigu. To właśnie w tym rozdziale zawarte są podstawowe reguły walki na polu regatowym i podstawy rozpatrywania większości sytuacji protestowych które zdarzyły się w czasie wyścigu.

Zapraszamy również do wypełnienia naszej nowej ankiety pod tytułem: Oceo regaty (morskie) 2010. Ankieta znajduje się pod adresem: http://moje-ankiety.pl/respond-4554.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.

____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940