TYP: a1

III Seminarium Morskiego Stowarzyszenia Regatowego

poniedziałek, 10 stycznia 2011
Michał Korneszczuk
X-35 @ KiWo2009
X-35 @ KiWo2009 (Fotografie C.B.)

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na kolejne seminarium w sezonie zimowym 2010/11, które odbędzie się wyjątkowo w czwartek 13.01.2011 o godzinie 18, tym razem w Restauracji Jacht Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.W programie seminarium znajdują się następujące punkty:

1. Bieżąca ankieta MSR – prezentacja wyników
W tej części będą również poruszane sprawy bieżące Stowarzyszenia, propozycje kolejnych tematów i dyskusja wyników ankiety.

2. Wykresy biegunowe prędkości jachtu w świadectwach ORC – Jarosław Górski
Wykresy biegunowe jachtów są podstawowym narzędziem taktyka jachtowego i znajdują się na każdym jachcie regatowym. Dzięki nim wiadomo np. kiedy należy wykonać zwrot aby osiągnąć znak i czy jacht płynie z optymalną prędkością. Elementy wykresu biegunowego znajdują się na każdym świadectwie ORC. Mierniczy ORC przedstawi jak należy je odczytywać i pokaże w jaki sposób można wykorzystać je na trasie regat.

3. Przepisy Regatowe części II – Barbara Grabarz
Sędzia z uprawnieniami państwowymi przedstawi wybrane zagadnienia części 2: GDY JACHTY SIĘ SPOTYKAJĄ, Przepisów Regatowych Żeglarstwa. Przepisy Części 2 mają zastosowanie pomiędzy jachtami żeglującymi w lub w pobliżu obszaru regatowego, które zamierzają być w wyścigu, są w wyścigu lub były w wyścigu. To właśnie w tym rozdziale zawarte są podstawowe reguły walki na polu regatowym i podstawy rozpatrywania większości sytuacji protestowych które zdarzyły się w czasie wyścigu.

Zapraszamy również do wypełnienia naszej nowej ankiety pod tytułem: Oceo regaty (morskie) 2010. Ankieta znajduje się pod adresem: http://moje-ankiety.pl/respond-4554.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.

____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861