TYP: a1

III Seminarium Morskiego Stowarzyszenia Regatowego

poniedziałek, 10 stycznia 2011
Michał Korneszczuk
X-35 @ KiWo2009
X-35 @ KiWo2009 (Fotografie C.B.)

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zaprasza na kolejne seminarium w sezonie zimowym 2010/11, które odbędzie się wyjątkowo w czwartek 13.01.2011 o godzinie 18, tym razem w Restauracji Jacht Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni.W programie seminarium znajdują się następujące punkty:

1. Bieżąca ankieta MSR – prezentacja wyników
W tej części będą również poruszane sprawy bieżące Stowarzyszenia, propozycje kolejnych tematów i dyskusja wyników ankiety.

2. Wykresy biegunowe prędkości jachtu w świadectwach ORC – Jarosław Górski
Wykresy biegunowe jachtów są podstawowym narzędziem taktyka jachtowego i znajdują się na każdym jachcie regatowym. Dzięki nim wiadomo np. kiedy należy wykonać zwrot aby osiągnąć znak i czy jacht płynie z optymalną prędkością. Elementy wykresu biegunowego znajdują się na każdym świadectwie ORC. Mierniczy ORC przedstawi jak należy je odczytywać i pokaże w jaki sposób można wykorzystać je na trasie regat.

3. Przepisy Regatowe części II – Barbara Grabarz
Sędzia z uprawnieniami państwowymi przedstawi wybrane zagadnienia części 2: GDY JACHTY SIĘ SPOTYKAJĄ, Przepisów Regatowych Żeglarstwa. Przepisy Części 2 mają zastosowanie pomiędzy jachtami żeglującymi w lub w pobliżu obszaru regatowego, które zamierzają być w wyścigu, są w wyścigu lub były w wyścigu. To właśnie w tym rozdziale zawarte są podstawowe reguły walki na polu regatowym i podstawy rozpatrywania większości sytuacji protestowych które zdarzyły się w czasie wyścigu.

Zapraszamy również do wypełnienia naszej nowej ankiety pod tytułem: Oceo regaty (morskie) 2010. Ankieta znajduje się pod adresem: http://moje-ankiety.pl/respond-4554.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na seminarium wolny.

____

Morskie Stowarzyszenie Regatowe zostało powołane przez żeglarzy aktywnie startujących w regatach na jachtach morskich, aby promować regatowe żeglarstwo morskie, dbać o jakość regat morskich oraz pomagać nowym załogom w pierwszych krokach na morzu.

Więcej informacji na www.regatymorskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882