TYP: a1

II Regaty Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup w Dziwnowie

wtorek, 1 lipca 2014
Informacja prasowa
W dniu 28 czerwca odbył się pierwszy wyścig II Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup na trasie Świnoujście – Dziwnów.


fot. Elżbieta Bielecka


Z pomocą motorówki "Patrol" Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przeprowadziliśmy start na wschód od wschodnich główek Portu Świnoujście i ruszyliśmy ze sprzyjającymi, ale słabymi wiatrami do Dziwnowa. Pierwszy na mecie zameldował się pierwszy jacht "Bryza 33" z kpt. Tomaszem Piaseckim z Młodzieżowego Klubu Sportowego "Bryza" w Goleniowie. Drugim był "Antidotum" z kpt. Marcinem Mrówczyńskim, a trzecim "Loxa" z kpt. Władysławem Chmielewskim i najmłodszą załogą regat.

Sędziowie regat Tomasz Paterkowski i Kacper Gryglewski po dokonaniu przeliczeń ustalili następującą kolejność w poszczególnych grupach:

I KWR
1. Loxa kpt. Władysław Chmielewski
2. Antidotum kpt. Marcin Mrówczyński
3. Sokrates kpt. Piotr Wojszel

II KWR
1. Wista kpt. Adam Lisiecki
2. Orson kpt. Andrzej Wojciechowski
3. Johanna kpt. Piotr Parzy

ORC
1. Antidotum kpt. Marcin Mrówczyński
2. Wisła kpt. Adam Lisiecki
3. Bryza 33 kpt. Tomasz Piasecki

Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak wręczył Puchary Burmistrza Dziwnowa zwycięzcom w poszczególnych kategoriach, Żeglarze otrzymali także regionalne pamiątki z Dziwnowa. Nowa Marina Dziwnów okazała się bardzo ładnie zaprojektowanym znakomitym miejscem postoju ze wszelkimi usługami oraz bliskością Bałtyku i Zalewu Kamieńskiego oraz Zalewu Szczecińskiego.

Regaty są objęte Honorowym Patronatem Marszalka Województwa Zachodniopomorskiego. Są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891