TYP: a1

Gutek testuje jacht przed wielkim wyścigiem

środa, 13 października 2010
Weronika Morys
Velux5OceansJuż w najbliższą niedzielę rozpoczną się najtrudniejsze etapowe regaty dookoła świata Velux 5 Oceans. Przygotowania do tego wydarzenia trwają od kilku tygodni. Teraz nadeszła pora na ostateczne przetestowanie jachtów na wodzie. Kilka dni temu swoje jednostki sprawdzali również Brad Van Liew oraz Zbigniew “Gutek” Gutkowski.

Testom sprzyjała piękna słoneczna pogoda i łagodna bryza. Obaj skipperzy spędzili po 10 godzin na wodzie, wypróbowując żagle i takielunek. Była to świetna okazja do ostatecznego przygotowania łodzi do samotnego, 30 000-milowego rejsu, który rozpocznie się 17 października. Gutek testował też nowy hydrogenerator, który ma wytwarzać prąd podczas rejsu.

Velux5Oceans

Velux5Oceans

Velux5Oceans Velux5Oceans

Źródło zdjęć: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922