TYP: a1

Gutek testuje jacht przed wielkim wyścigiem

środa, 13 października 2010
Weronika Morys
Velux5OceansJuż w najbliższą niedzielę rozpoczną się najtrudniejsze etapowe regaty dookoła świata Velux 5 Oceans. Przygotowania do tego wydarzenia trwają od kilku tygodni. Teraz nadeszła pora na ostateczne przetestowanie jachtów na wodzie. Kilka dni temu swoje jednostki sprawdzali również Brad Van Liew oraz Zbigniew “Gutek” Gutkowski.

Testom sprzyjała piękna słoneczna pogoda i łagodna bryza. Obaj skipperzy spędzili po 10 godzin na wodzie, wypróbowując żagle i takielunek. Była to świetna okazja do ostatecznego przygotowania łodzi do samotnego, 30 000-milowego rejsu, który rozpocznie się 17 października. Gutek testował też nowy hydrogenerator, który ma wytwarzać prąd podczas rejsu.

Velux5Oceans

Velux5Oceans

Velux5Oceans Velux5Oceans

Źródło zdjęć: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872