TYP: a1

Flota Oceanu Marzeń na Mazurach

piątek, 8 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Dorota Wiankowska
Fundacja Ocean Marzeń wkroczyła w kolejny etap. Trwają rejsy szkoleniowe i turystyczne na Mazurach. Ten sezon jest jednak szczególny, bo młodzież pływa na własnych jachtach dzięki sponsorowi, który dzieli z nimi żeglarską pasję.

Fundacja Ocean Marzeń
Flota Fundacji Ocean Marzeń sponsorowana przez Artura Kawę | Fot. FOM

Artur Kawa – żeglarz, społecznik i wieloletni przyjaciel Fundacji - spełnił marzenie organizacji wspierając Młodzieżowy Program Edukacji Żeglarskiej. Trzy jachty typu Tango 780, które zostały zakupione dzięki przedsiębiorcy mają już swoje nazwy i można je spotkać na mazurskich szlakach.

- Po kilku latach korzystania z wynajmowanego sprzętu, widząc tegoroczne plany i potrzeby Fundacji uznaliśmy wspólnie z jej władzami, że przy takim tempie wzrostu skali jej działania najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie przez nią własnych jachtów. Zdecydowaliśmy, że jednostki te nie muszą być nowe, ale muszą być bezpieczne i w pełni wyposażone. Udało się znaleźć takie trzy jachty, których zakup pomogłem sfinansować. Służą od samego początku wakacji dzieciom z rodzinnych domów dziecka - mówi Artur Kawa

Pierwsza grupa podopiecznych Oceanu Marzeń wyruszyła 12 lipca na trzytygodniowe szkolenie na patent żeglarza jachtowego. Szczęściarz, Marzyciel i Śmiałek, bo tak podopieczni Fundacji nazwali jachty, będą teraz służyć w nowej flocie.

Załoga na pokładzie, możemy zaczynać rejs
Załoga na pokładzie, możemy zaczynać rejs | Fot. FOM

Jest to wielki krok dla naszej organizacji – mówi Prezes Fundacji Ocean Marzeń Adam Wiśniewski. - Przez lata marzyliśmy o tym, by posiadać własną flotę. Teraz przy relatywnie niewielkim wkładzie finansowym, możemy organizować więcej obozów szkoleniowych, czy pierwszych rejsów dla nowych uczestników programu, niż kiedy musieliśmy wynajmować jachty.

W czerwcu Szczęściarz i Marzyciel wzięli udział w międzypokoleniowym rejsie dla Rodzinnego Domu Dziecka z Nowego Bronowa. Była to wyjątkowa okazja, by wszyscy jego mieszkańcy mogli razem spędzić czas na Mazurach. Na pokładzie, prócz nowych adeptów były obecne też podopieczne, które są związane z Fundacją już kilka lat. Młode żeglarki mają patenty i staż morski. W czasie rejsu zarażały zainteresowaniem żeglarstwem swoje młodsze rodzeństwo. Taki rejs nie byłby możliwy, gdyby nie było tych jachtów.

- Jachty zakupione dzięki Arturowi Kawie są używane, ale w bardzo dobrym stanie. Wymagają tego, żeby o nie dbać dzięki czemu uczą młodzież nie tylko pływania, ale także szacunku to tego, co służyło komuś przez lata i ma służyć przynajmniej drugie tyle – mówi Prezes Fundacji. Wszystkie trzy jachty spłyną rzekami z końcem sierpnia do portu Czerniakowskiego w Warszawie. Tam po zakończeniu sezonu młodzież będzie pracować przy ich konserwacji ucząc się odpowiedzialności i działania w grupie.


Z żeglarskimi pozdrowieniami!
Dorota Wiankowska

Fundacja Ocean Marzeń
d.wiankowska@oceanmarzen.org.pl

 
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933