TYP: a1

Finał The Tall Ships Races 2017

piątek, 4 sierpnia 2017
Redakcja/MF

Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy. Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.

[t][/t] [s]Fot. Finał The Tall Ships Races Szczecin[/s]

 

Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w 2007 i 2013 roku. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów.

W tym roku do Szczecina przypłynie około 70 jednostek biorących udział w regatach, w tym rosyjskie „Kruzensztern” i „Sedov”, polskie „Dar Młodzieży”, „Pogoria” i „Fryderyk Chopin” oraz wiele innych. W Szczecinie pojawi się także czeski żaglowiec „La Grace” – replika XVIII-wiecznego statku, na którym pływał Augustin Heřman, pierwszy czeski żeglarz. W sumie podczas finału  The Tall Ships Races 2017 będzie można podziwiać, doliczając jednostki niebiorące udziału w regatach, nawet sto załóg.

Ale TTSR 2017 to także szereg imprez towarzyszących. Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli.

Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

PROGRAM

Tagi: The Tall Ships Races, regaty, żeglowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 March

W Goraju urodził się kapitan Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant żaglowca "Dar Pomorza".
niedziela, 24 marca 1912
Ferdinand Laeisz zakłada w Hamburgu firmę żeglugową FL.
środa, 24 marca 1824
Z Portsmouth wyrusza "Pandora" - okręt pościgowy za buntownikami z "Bounty".
czwartek, 24 marca 1791
W Oporto urodził się Henryk Żeglarz.
czwartek, 24 marca 1394