TYP: a1

Finał Pucharu Polski klasy Delphia 24

czwartek, 18 września 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W najbliższy weekend odbędzie się finał Pucharu Polski klasy Delphia 24 (19-20.09). Podczas dwóch dni regat w Powidzu załogi walczyć będą jednocześnie o Mistrzostwo Polski Ziem Zachodnich w klasie Delphia 24 OD i Puchar Hotelu Moran.

Delphia
Fot. Bartosz Modelski

W Pucharze Polski nic nie jest jeszcze przesądzone. Na szczycie tabeli nieprzerwanie od początku sezonu znajduje się obrońca ubiegłorocznego tytułu, Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team (65 punktów), jednak na karku czuje z pewnością oddech Pawła Tarnowskiego i załogi Apotex, którzy są jedynie 3 punkty za nimi (62 punkty). To jedna z tych dwóch załóg zajmie najwyższe miejsce na podium Pucharu Polski. Walka będzie na pewno zacięta, bo podczas ostatnich startów na regatach Sailing Anarchy CUP w Berlinie, obie załogi pokazały, że są w bardzo dobrej dyspozycji.

Na trzy kolejne miejsca szanse mają załogi Delphia Yachts/Pantaenius z Michałem Korneszczukiem, Piotr Kędziora i Cellfast oraz Piotr Kowalewski wraz z Indygo Team. Ten ostatni z coraz mocniejszej ekipy z JKW Poznań, która oprócz właśnie Indygo startuje na trzech innych jachtach, m.in. Choco Gang i Chaos. Wśród startujących są też m.in. Marcin Pietrzak i Auto Podlasie, Waldemar Sałata ze Star Telecom.

Na regatach w Berlinie za sterem jednej z ekip pojawiła się Marzena Knap, pływająca w barwach wielkopolskiego klubu. Może więc już wkrótce Dorota Dajkowska z Marine Works Team będzie miała również żeńską konkurencję w klasie Delphia 24.

Podczas wszystkich tegorocznych regat mieliśmy okazję oglądać prawie 20 różnych załóg. Mamy nadzieję, że większość z nich zobaczymy na finale Pucharu Polski.

Organizatorem regat jest Hotel MORAN, Stowarzyszenie Regatowe Delphia 24 oraz Meble RYBACCY. Bazą regat będzie przystań Hotelu Moran SPA (62-430 Powidz, Ostrowo 30).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852